Dronų siaubas: JAV kuria nerealų ginklą - vienu smūgiu gali numušti visą pulką, bet nepaliečia savų (Foto)  ()

JAV kariuomenė sudarė 66,1 mln. JAV dolerių vertės sutartį su bendrove „Epirus“ dėl naujo mikrobangų ginklo „Leonidas“ prototipų, kurie vienu smūgiu gali numušti ištisus priešo bepiločių orlaivių pulkus, o draugiškus orlaivius palikti nepaliestus, praneša „New Atlas“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Leonidas“ yra didelės galios mikrobangų (HPM) technologija pagrįsta nukreiptos energijos ginklų sistema, kurią sukūrė JAV technologijų bendrovė „Epirus“.

JAV kariuomenė su bendrove pasirašė 66,1 mln. JAV dolerių vertės sutartį dėl šio ginklo prototipų. Jie vertingi, nes gali vienu sprogimu numušti visą būrį priešo bepiločių orlaivių, nepakenkdami saviems dronams.

Kaip parodė Rusijos invazija į Ukrainą, maži ir pigūs dronai gali kelti realią grėsmę mūšio lauke. Jau dabar įrodyta, kad nebrangūs bepiločiai orlaiviai yra neįkainojami žvalgybai, taikinių stebėjimui ir net tiesioginiam puolimui. Už karo zonų ribų jie taip pat gali būti mirtinai pavojingi, jei bus pasiųsti į civilinių orlaivių užimamą oro erdvę.

Bepiločių orlaivių pulkai gali priversti šalies gynėjus išleisti milijonus dolerių kainuojančias raketas, kad sunaikintų vos kelis šimtus kainuojantį droną.

Siekiant atremti šią grėsmę, vis daugiau dėmesio skiriama kreipiamosios energijos ginklams (angl. directed energy weapons, DEW), įskaitant lazerius ir mikrobangas. Šių sistemų būna įvairių dydžių ir sudėtingumo lygių, tačiau visų jų privalumai yra tokie patys: jos veikia šviesos greičiu, gali atakuoti daugybę taikinių ir šaudmenims naudoja elektros energiją, kai vieno šovinio kaina yra juokingai maža.

Vienas iš DEW ginklų pavyzdžių yra didelio galingumo mikrobangų (HPM) ginklas „Leonidas“, kuris finansuojamas pagal kariuomenės Greitųjų pajėgumų ir svarbių technologijų biuro (RCCTO) programą. „Leonidas“ buvo kuriama keletą metų, o naujasis finansavimas skirtas technologijai perkelti į praktiškai pritaikomus prototipus.

 

Kaip ir panašios sistemos, „Leonidas“ nuo bepiločių orlaivių ginasi šaudydamas mikrobangų energijos pliūpsnius, kurie sutrikdo arba sunaikina be įgulos esančio orlaivio elektroniką ir priverčia jį nukristi ant žemės. Ši sistema gali atremti net sparnuotąsias raketas.

Principas gana paprastas, tačiau sudėtingiausia yra nustatyti optimalią bangos formą. Anksčiau tam reikėdavo modifikuoti daug techninės įrangos, tačiau „Leonidas“ naudoja fazinę matricą, kurią valdo programinė įranga, todėl ją labai lengva perkonfigūruoti.

 

Pasak „Epirus“, „Leonidas“ gali tiksliai nusitaikyti į vieną droną, suformuoti „mikrobangų sieną“ ir taip sustabdyti būrį dronų apsaugant tam tikras dangaus sritis. Prietaisas taip pat gali persikonfigūruoti ir iš būrio dronų atskirti, kuriuos reikia sunaikinti, o kuriuos – palikti.

„Ne kartą įsitikinome, kad dabartinės oro gynybos sistemos yra netinkamai pritaikytos autonominių dronų būrių keliamai grėsmei įveikti“, – sakė „Epirus“ generalinis direktorius Kenas Bedingfildas, – „Ši sutartis su RCCTO suteikia naujų pajėgumų kovoje su bepiločiais orlaiviais nes mūsų ekonomiškos, modulinės ir modernizuojamos sistemos “Leonidas„ yra efektyvios. Kadangi grėsmės aplinkoje ir toliau vystosi, tobulės ir mūsų pajėgumai.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(24)
(1)
(23)

Komentarai ()