ISW skelbia grėsmingą žinią: „Putinas nusiteikė eiti iki galo“  ()

Karo studijų instituto duomenimis, Maskvos bandymai priversti Ukrainą ir Europą žiemą kapituliuoti žlugo. Tačiau Rusijos Federacijos karinė vadovybė nesustoja – karinis-pramoninis kompleksas plečiasi, sugalvojamos naujos mobilizacijos schemos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar tiki Rusijos okupantų „visiška pergale“ Ukrainoje. Tai teigiama Amerikos karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje, paskelbtoje kovo 26 d.

„Putinas pradėjo plataus masto karą ir yra pagrindinis žaidėjas, kuris turi pripažinti, kad karine jėga pasiekti savo tikslų neįmanoma. Vietoj to jam reikia derėtis. Karas tęsis tol, kol Putinas tikės, kad gali primesti savo siekius, palauždamas ukrainiečių valią“, – pažymėjo ekspertai.

Bandymai priversti Ukrainą ir Europą kapituliuoti žiemą nepavyko. Analitikai pridūrė, kad Rusijos armijai nepavyko užgrobti Luhansko ir Donecko sričių.

Ekspertai skaičiuoja, kad Putinas dvigubina Rusijos karinę galią, siekdamas pratęsti karą. Jis plečia Rusijos karinę-pramoninę bazę, rengia įvairias šešėlinės mobilizacijos schemas.

Putinas gali kovoti iki galo

Rusijos prezidentas prisimena Antrojo pasaulinio karo patirtį – sąjungininkų pajėgos visiškai sumušė vokiečių kariuomenę ir pasiekė Berlyną. Japonija pasidavė praėjus keliems mėnesiams po to, kai JAV parodė gebėjimą visiškai sunaikinti šalį.

„Taikos susitarimai, kuriais baigėsi trys Vokietijos susivienijimo karai, Amerikos pilietinis karas ir Napoleono karai, tiesiog patvirtino ryžtingų karinių pergalių sukurtą realybę. Po JAV karių išvedimo iš Afganistano buvo pasiekta Talibano karinė pergalė, užbaigusi konfliktą be jokios formalios sutarties ar susitarimo“, – teigė ISW.

 

Tačiau istorija žino ir kitų pavyzdžių. Deitono susitarimai užbaigė Bosnijos konfliktą, Belfasto susitarimas nutraukė ginkluotą konfliktą Šiaurės Airijoje, o 1973 m. arabų ir Izraelio Jom Kipuro karas baigėsi JT Saugumo Tarybos rezoliucija.

Maskva į frontą išsiuntė didžiąją dalį 300 000 mobilizuotųjų ir 40 000 kalinių, tačiau pastangų rezultatai nėra įspūdingi. Dabar visi diskutuoja apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą ir jau yra supratimas, kad taip ir bus, įvertino situaciją institutas.

 

„Neaišku, ar Putinas kada nors susitaikys su šiomis karinėmis realybėmis. Jis gali tęsti kovą su pertrauka ar be jos tiek laiko, kiek reikia, kad pasiektų visus tikslus. Gali būti, kad susitarimo derybomis nepavyks pasiekti, Putinas nesusitaikys su tuo, kad Ukrainos užkariavimas neįmanomas. Dabar jis nekelia jokių sąlygų deryboms ant stalo, išskyrus visišką Rusijos sėkmę“, – reziumuoja pranešimo autoriai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(34)
(-30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()