JAV jūrų pėstininkai tobulina desanto išsilaipinimo veiksmus Estijos pakrantėje  (13)

Estijos Haros įlankoje per karinius mokymus „Baltops 2010“ antradienį prasidėjo JAV jūrų pėstininkų ir Estijos savanoriškosios sukarintos organizacijos „Kaitseliit“ jungtinės dalies išsilaipinimo operacija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Desantas išsilaipins amfibijomis „Amtrak“ iš JAV laivo „Gunston Hall“ netoli Loksos uosto. Iš oro išsilaipinimą į krantą pridengs Lietuvoje bazuojami Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai MiG–29, kurie dabar saugo Baltijos šalių oro erdvę, pranešė Estijos gynybos pajėgų vyriausiojo štabo spaudos tarnyba.

Stebintis pratybas Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas šiuos karinius mokymus pavadino „istoriniais“.

„Mokymai “Baltops„ yra istoriniai ne tik todėl, kad tai didžiausi mokymai Baltijos jūroje, bet ir todėl, kad tai viena ilgiausių, jeigu ne pati ilgiausia tradicija šiame regione – tokie mokymai rengiami jau 39 metus“, – sakė valstybės vadovas.

Jis pažymėjo, kad „prieš 20 metų niekas negalėjo nė pagalvoti, kad Estijos ir JAV dalys surengs bendrą desanto išlaipinimo operaciją šiaurinėje Estijos pakrantėje“.

Kariniuose mokymuose dalyvauja apie 3 tūkst. karių iš 12–os Baltijos jūros šalių ir JAV. Mokymų etape Estijoje – maždaug 1 500 karių iš Estijos, JAV ir NATO štabų.

Desanto išsilaipinimas į jūros pakrantę ir sąjungininkų pajėgų priėmimo Estijoje ir Latvijoje operacija rengiama Estijos teritorijoje pirmą kartą. Pagal karinių mokymų scenarijų, desantininkų uždavinys – iki birželio 17–18 dienos pašalinti iš teritorijos priešininką ir sudaryti sąlygas į konflikto rajoną atgabenti humanitarinę pagalbą.

Estijoje kariniai mokymai prasidėjo birželio 7 dieną jūros tralerių veiksmais Haros įlankoje. Jiems buvo iškeltas uždavinys ieškoti likusių po Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų minų ir jas išminuoti.

Tuo pat metu maždaug 500 JAV jūrų pėstininkų drauge su Estijos Skautų bataliono kareiviais centriniame poligone tobulino taktinius kovos veiksmus ir dalyvavo šaudymo pratybose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (13)