„Bus bandoma perimti Taivaną. Dabar karas beveik neišvengiamas.“ Visiškas žlugimas. Kas nutiko (1)
Lai Ching-te atėjimas į valdžią Taivane greičiausiai priartins didelio masto karinį konfliktą Rytuose.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taivane prezidento rinkimuose laimėjo Lai Ching-te, žinomas Taivano nepriklausomybės šalininkas. Dabar didelio karo dėl Taivano perspektyva atrodo beveik neišvengiama.
Apie tai rašo Rusijos „Telegram“ kanalas „Uždrausta nuomonė“.
Šaltinis teigia, kad Pekino bandymas perimti Taivano kontrolę naudojant „minkštąją galią“ nepasiteisino. Šiandieninė Kinija, turinti visiškos kontrolės ir teroro politiką prieš savo piliečius, pasirodė nepatraukli taivaniečiams. Jiems artimesni pasirodė Vakarai, siūlantys žmonėms demokratiją, laisvę ir vystymąsi.
„Taivanas renkasi laisvę ir aljansą su civilizuotomis šalimis. Jis nėra tame pačiame kelyje su saugumo pareigūnais, teroristais ir kitais fanatikais“, – rašo kanalas.
Akivaizdu, kad Pekinas nesutiks su tokia padėtimi ir stengsis sustabdyti Taivano nepriklausomybę. Kinijos lyderis Xi Jinpingas savo Naujųjų metų kreipimesi į žmones kelis kartus pakartojo frazę apie „vieną ir nedaliąją Kiniją“, taip pat patvirtino, kad yra pasirengęs pasirinkti „karinį kelią“, jei tai bus pagrįsta.
Kai tik Pekinas supras, kad visiškai praranda Taivaną, su didele tikimybe, bus priimtas sprendimas dėl agresijos.
„Didysis karas Taivanui iš tikrųjų atrodo beveik neišvengiamas. Sala yra labai svarbus strateginis taškas ir Kinijai, ir Vakarams“, – rašo šaltinis.
Tuo pačiu metu, anot šaltinio, tikėtis karo artimiausiu metu nėra prasmės, Kinija šiuo metu tam nepasirengusi. Nepaisant griežtos politikos, aukščiausios KLR valdžios institucijos pasirodė apimtos korupcijos. Naujausias skandalas yra vandens aptikimas Kinijos raketose, nes raketų kuras buvo pavogtas.
„Pekinas atidžiai stebi, kas vyksta Ukrainoje, ir nenori pasidaryti gėdos po Rusijos Federacijos“, – pažymėjo šaltinis.
Pekinas dabar aktyviai ruošiasi kariniam susirėmimui. Preliminariai tai gali įvykti jau 2026 m.