„Situacija labai pavojinga.“ Kinija skubiai keičia mobilizaciją. IISS skelbia, kas nutiko ()
„Dešimtmetis gali būti labai pavojingas.“
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kinija labai rimtai tiria Rusijos Federacijos karą prieš Ukrainą. Šią patirtį ji ketina panaudoti artimiausiu metu.
Šį nerimą keliantį įspėjimą paskelbė Meia Nouwens, Tarptautinio strateginių studijų instituto (IISS) analitikė.
„Kinija mokosi iš Rusijos klaidų ir pradeda ruoštis užsitęsusiam karui Indijos-Ramiojo vandenyno regione“, – rašoma straipsnyje.
Pasirengimą rodo faktas, kad Kinija pradėjo leisti mobilizacijos įstatymus. Buvo supaprastinti rezervistų ir veteranų grąžinimo į kariuomenę procesai, taip pat karinės galimybės naudotis civiline infrastruktūra, ypač kuro atsargomis.
Pekinas ruošiasi tam atvejui, jei, kaip ir Rusijos atveju, nepavyktų greitai laimėti ir prasidėtų išsekimo karas.
IISS perspėjo, kad pasaulis įžengia į „karinio nestabilumo“ erą. Tai visų pirma liudija pasaulinės gynybos išlaidų padidėjimas 9% iki 2,2 trilijono JAV dolerių.
Kinija gynybos išlaidas padidino 5,4% iki 407,9 mlrd. Taivanas, laikomas potencialia Kinijos auka, taip pat sparčiai ginkluojasi. 2023 metais jis išlaidas gynybai padidino 24,2 proc., Japonija – 10,5 proc.
„Dabartinė karinio saugumo padėtis rodo, kad dešimtmetis gali būti labai pavojingas“, – pranešime teigė Nouwens.
Jei Kinija nuspręs įvykdyti agresiją, karas labai skirsis nuo Rusijos ir Ukrainos. Skirtingai nei Rusijos Federacija, kuri dėl savo technologinio atsilikimo nieko naujo negali parodyti mūšio lauke, KLR kariuomenė naudos moderniausią ginkluotę. Jau diegiamos naujos technologijos. Ir tai labai neramina Vašingtoną.
Remiantis IISS ataskaita, nepaisant didžiulių nuostolių Ukrainoje, Rusija turi pakankamai karinių rezervų dar maždaug trejiems karo metams.