Bananų karas. Kuo viskas baigėsi. Ekvadoras skelbia savo poziciją  ()

Rusijos gyventojai ir vėl galės valgyti bananus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bananų karas baigėsi. Ekvadoro valdžia atšaukė savo sprendimą tiekti seną sovietinę įrangą JAV mainais į naują.

Apie tai agentūrai „RIA Novosti“ sakė Rusijos ambasadorius Vladimiras Sprinčanas.

Pasak Rusijos diplomato, penktadienį, vasario 16 d., jis susitiko su Ekvadoro prezidentu Danieliu Noboa. Pasak Sprinčano, per derybas Ekvadoro valdžia pareiškė, kad šalis, kuri išlaiko neutralų statusą ir yra nuolatinė JT narė, „negali sau leisti būti įtraukta į konfliktą kažkieno pusėje“.

„Ekvadoro pozicija yra ne siųsti ginklus ir amuniciją į karštąsias zonas, o prisidėti prie konfliktų sprendimo taikiai, pasitelkiant diplomatinius instrumentus“, – sakė Sprinčanas ir pridūrė, kad formaliai Ekvadoro sprendimas neperduoti Rusijos technikos Vašingtonui paaiškės kitą savaitę.

Ekvadoro valdžia paskelbė apie planus išsiųsti seną sovietinę įrangą į JAV sausio pabaigoje. Noboa tai pavadino „metalo laužu“ ir teigė, kad toks tiekimas neprieštarauja tarptautiniams susitarimams. JAV savo ruožtu ketino šią techniką perduoti Ukrainai.

 

Kilus diplomatiniam konfliktui, Rusija vasario pradžioje apribojo bananų tiekimą iš Ekvadoro.

Vasario 16 d. „Rosselchoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas sakė, kad valdžia vėl leidžia tiekti bananus Rusijai iš penkių Ekvadoro įmonių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(33)
(-29)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: