Nauji Izraelio tankai – su lazeriniais pabūklais?  (6)

Lazerinis ar elektromagnetinis pabūklas, hibridinis variklis, naudojantis elektros energiją, įgula vos iš dviejų žmonių: gali būti, kad tai netolimos ateities tanko, kuriuo bus apginkluota Izraelio kariuomenė, skiriamieji bruožai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Minėtosios technologijos laikomos kandidatėmis į galimus Izraelio ginkluotųjų pajėgų, vadinamų Apsaugos armija (Cahal), naujos kartos tanko, kuris turėtų būti priimtas ginkluotėn 2020 metais, techninius sprendimus, rašo „Jerusalem Post“. Pernai Izraelio Sausumos pajėgų vadovybė sudarė darbo grupę, į kurią buvo įtraukti šalies Gynybos ministerijos tanko „Merkava“ programos skyriaus specialistai ir geriausi tankų dalinių karininkai – vadai bei technikai. Šios grupės paskirtis – sukurti Izraelio ateities tanko, kuris pakeis dabartinį „Merkava“, koncepciją, sakoma pranešime.

Tanko „Merkava“ projektavimas ir gamyba prasidėjo 8-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, o pati moderniausia jo modifikacija „Merkava Mk 4“ buvo priimta ginkluotėn 2003 metais. Šiuo metu tokiais tankais apginkluotos dvi Izraelio kariuomenės tankų brigados. Naujausia „Merkava“ kovinė mašina laikoma vienu iš labiausiai apsaugotų tankų pasaulyje, pasižymi puikiu greičiu ir manevringumu. Likusiose tankų brigadose naudojamos senesnės „Merkava“ modifikacijos arba tankai „M60 Patton“.

„Kai svarstome apie tai, koks turėtų būti ateities tankas, būtinas platus požiūris į visas šiandien egzistuojančias technologijas, – pareiškė Izraelio kariuomenės brigados generolas Yigalas Slovikas, iki šiol vadovavęs šalies šarvuotosios technikos pajėgoms. – Pavyzdžiui, reikia galvoti ir apie elektromagentinius bei lazerinius pabūklus, kurie šiuo metu yra pernelyg dideli, kad juos būtų įmanoma naudoti tankuose. Tačiau ateityje viskas gali pasikeisti.“

Pasak brigados generolo, naujos kartos tanko variklio skyriuje irgi gali būti naudojamas ne dyzelis, o hibridinis variklis. Deginant kurą tuo pat metu būtų kraunamos baterijos, kuriose sukauptą elektros energiją vėliau būtų galima naudoti ilgose tanko maršruto atkarpose.

Be to, Y. Sloviko manymu būsimojo tanko įgula bus mažesnė nei dabar: pakaks vos dviejų žmonių, rašo „Jerusalem Post“. Brigados generolo teigimu, ateities tankas dėl naujų technologijų diegimo bus dar greitesnis, labiau apsaugotas, geriau sąveikaus su kita kovine technika, o jo smogiamoji galia bus dar didesnė nei dabar.

Pranešama, kad Izraelio kariuomenės vadovybės sprendimą imtis kurti naują tanką lėmė ir naujos aktyvios tankų apsaugos sistemos „Trophy“ pasirodymas. Ši sistema jau įdiegta vienoje šalies tankų brigadoje. „Trophy“ gerai užsirekomendavo pernai, kai sėkmingai atmušė granatsvaidžių paleistus sviedinius šalia sienos su Gazos ruožu.

Pasak dienraščio, šiandien Izraelio gynybos ministerijoje vyrauja požiūris, kad tankams jau nebereikia storų, iš daugelio sluoksnių sudarytų šarvų, kurie riboja greitį, didina kuro sąnaudas ir gamybos kaštus. „Trophy“ ir panašios aktyvios gynybos sistemos jau leidžia apsieiti su plonesniais šarvais, sakoma pranešime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(12)
(0)
(11)

Komentarai (6)