Naujas kovinis robotas MAARS automatiškai atskirs draugus ir priešus (video) (7)
Na va, taip pamažu, pamažu ir robotai iš eksperimentinių – mokslinių laboratorijų persikels į realų gyvenimą. Ir kur tai įvyks pirmiausia, jei ne karinėje sferoje? Kad ir ką sakytų pacifistai, tačiau karo pramonė yra sunkiai pakeičiamas technologijų progreso variklis. Tačiau labai nesiplečiant į filosofiją galime pakalbėti apie amerikiečių kompanijos Foster-Miller pristatytą mūšio laukui skirtą robotą, galintį atskirti draugišką ir priešišką ugnį.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Naujoje mašinoje įdiegta apsauginė sistema, neleidžianti atverti ugnies į draugišką stovyklą. Roboto operatorius gali nurodyti ugniai leidžiamas ir draudžiamas zonas (robotas turi įdiegtą GPS sistemą). Taip pat robotas turi specialią sistemą, kuri nepriklausomai nuo nurodytos zonos, nusuka ginklo vamzdį nuo amerikiečių kareivių. Kaip beje ir nuo nuotolinio valdymo bloko. Taigi, jei šis „mikrotankas“ nieko nesumaišys tikrame mūšio lauke, tuomet saviškiams kareiviams ir valdymo blokui nėra ko nerimauti.
MAARS navigacijos sistema papildyta specialiu davikliu ir sujungta su tankų, automobilių ir kitokios karinės technikos navigacijos sistemomis, todėl juose esančiuose žemėlapiuose roboto padėtis visada bus žymima specialiu ženklu. Maksimalus roboto judėjimo greitis – 12 km/h. Ir tai beveik dvigubai geresnis rezultatas, nei jo pirmtakų.
Be to, robotas turi besisukiojantį bokštelį, o kulkosvaidis žymiai labiau paslankus, nei kad ankstesnės versijos robotų. Tiesa, kulkosvaidis nėra privalomas MAARS atributas – jį galima nuimti ir pakeisti kita įranga – kad ir jau minėtų minų paieškos ir nukenksminimo „ranka“ ar specialia sistema durų atidarymui, sužeistųjų išvilkimui iš mūšio zonos ir t.t.
Žodžiu, sistema verta dėmesio. Kaip gi jis atrodo gyvai, galite pažiūrėti trumpame video intarpe.