Pigiau ir geriau nei polistirenas. Natūrali izoliacija yra hitas. „Gamta laimi“  ()

Statybos sektorius yra vienas didžiausių aplinkos teršėjų, atsakingų už 40 proc. pasaulinio anglies dioksido išmetimo į atmosferą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos mokslininkai atidžiau pažvelgė į natūralius pluoštus, kurie gali būti naudojami kaip izoliacija.

Remiantis Krokuvos technologijos universiteto mokslininkų atliktais tyrimais, putų polistireną ir mineralinę vatą pastatų šiltinime gali pakeisti natūralus linų ir kanapių pluoštas.

Natūralūs pluoštai kadaise buvo naudojami pastatams apšiltinti. Tačiau vėliau atėjo mineralinės vatos ir polistireno era, kuriems suirti gali prireikti iki milijono metų.

„Kalbant apie dirbtinį pluoštą, jam pagaminti naudojame naftą, juos galima panaudoti vieną kartą, o paskui juos sunku apdoroti“, – sako Krokuvos technologijos universiteto mokslininkė dr. Kinga Korniejenko.

Natūralūs lino ar kanapių pluoštai visai kas kita. Jie auga savaime ir papildomai surenka anglies dioksidą iš atmosferos.

[EU+Kuponai] Pasaulinė „Titan Army“ portabilaus Android 4K ekrano premjera! Įspūdingas daiktas kiekvienam
4558

„Titan Army V32D4U Pro“ premjera!

Nuolaidų kuponai

Dovanos

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Titan Army V32D4U Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „Titan Army P32A2S2“ - 32 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

„Šios medžiagos turi panašius parametrus kaip ir mūsų kasdien naudojamos medžiagos, t. y. putų polistirenas, tačiau jos yra natūralios ir atsinaujinančios“, – aiškina dr. Agnieszka Bąk.

Mokslininkai iš Krokuvos žengė žingsnį toliau ir daugiausia dėmesio skyrė tekstilės pramonės atliekų naudojimui. Užuot jas išmetus, joms buvo suteiktas antras gyvenimas.

„Jos gaunamos iš įvairių pluošto apdorojimo procesų. Šios atliekos yra pluošto atliekos, t. y. tai, ką turėjome naudoti drabužiams, buvo sunaudota izoliacinei medžiagai pagaminti“, – sako dr. Korniejenko.

 

Iš tekstilės pluoštų buvo gaminami specialūs kilimėliai. Prototipui pagaminti buvo panaudoti geopolimerai – kita statybinė medžiaga, taip pat pagaminta iš atliekų. Galiausiai buvo sukurta ugniai atspari izoliacinė medžiaga. Tobulas derinys.

„Šiandien naudojamos izoliacinės medžiagos gali atrodyti puikios ugniai atsparios medžiagos, tačiau jos pradeda skleisti įvairias nuodingas dujas, todėl ištrūkti iš degančio pastato yra daug sunkiau“, – sako dr. Janušas Mikuła.

Natūralaus pluošto izoliacija gali būti alternatyva. Ją pigiau gaminti ir transportuoti. Gamta laimi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(35)
(3)
(32)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()