„Grąžinti į gimtąjį uostą.“ Teritorinės pretenzijos Rusijai. Ko nori kinai  ()

Vis garsiau pasigirsta balsų, turinčių teritorinių pretenzijų Rusijai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šveicarijos leidinys „Neue Zürcher Zeitung“ rašo apie Kinijos pretenzijas į Rytų Sibiro teritoriją, remdamasis istoriniais įvykiais, susijusiais su XX a. pradžios vadinamuoju Boksininkų sukilimu.

Per 1900 m. sukilimą tūkstančiai kinų vyrų, moterų ir vaikų buvo išvaryti iš savo kaimų į šiaurę nuo Amūro upės, kuri šiandien yra Kinijos ir Rusijos siena. Kinai čia gyveno dar gerokai prieš Rusijos atėjimą, tačiau rusų kareiviai ir kazokai masiškai puldinėjo kinus ir vykdė represijas. Vietos gyventojai buvo tiesiog metami į Amūro upę, todėl daugelis jų žuvo.

Dauguma kinų nemokėjo plaukti ir nuskendo, kiti buvo mirtinai sumušti ir sušaudyti. Apie tai, kaip Kinija iš naujo įvertino šias žudynes, oficialiai nieko nebuvo pranešta.

Tačiau kolektyvinėje kinų atmintyje išliko tai, kaip pagal XIX a. „nelygiavertes sutartis“ jų imperija turėjo perduoti Maskvai beveik milijono kvadratinių kilometrų teritoriją, maždaug tris kartus didesnę už Vokietijos teritoriją.

Per visą kolonijinį laikotarpį nė viena Vakarų šalis nebuvo atėmusi tokio didžiulio „kinų pyrago“ gabalo. Ir būtent šios teritorijos į šiaurę nuo Vladivostoko ir į šiaurės vakarus nuo Chabarovsko, už tūkstančių kilometrų nuo Maskvos, dabar yra beveik ištuštėjusios, o kitoje upės pusėje, šiaurės rytų Kinijoje, gyventojų skaičius megapoliuose nuolat auga. Ir dabar kinai nori grąžinti Sibirą į „gimtąjį uostą“, teigia Charter97.org žurnalistai.

 

Jei vadovautis Xi Jinpingo logika, kad Taivanas yra Kinijos dalis „nuo seniausių laikų“ ir todėl turėtų būti grąžintas Kinijai, tą patį reikėtų taikyti ir šioms teritorijoms, kurios iki 1860 m. daugelį dinastijų priklausė Kinijai, o dabar yra Rusijos dalis.

 

Neseniai kinų nacionalistai „Weibo“ tinkle ragino „grąžinti Vladivostoką“ ir „pavogtas žemes“, tiksliai vadovaudamiesi V. Putino istorijos pamoka interviu Tuckeriui Carlsonui.

Šie patriotiniai balsai gali net atsigręžti į Deng Xiaopingą, kuris prieš 1989 m. M. Gorbačiovo vizitą Pekine sakė, kad Rusija, o ne Vakarai, yra didžiausia grėsmė Kinijai, priduria „Neue Zürcher Zeitung“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(121)
(2)
(119)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: