„Stabdysime tankus.“ Lietuvos kaimynė skubiai kasa prieštankinius griovius. Kas vyksta  (7)

Rytinės Latvijos sienos stiprinimas yra bendros Baltijos įtvirtinimų linijos dalis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Latvijos kariuomenė pasienyje su Rusijos Federacija ir Baltarusija kuria gynybinius įtvirtinimus, įvairias kliūtis ir amunicijos sandėlius. Per penkerius metus linijai sukurti valstybė išleis 303 milijonus eurų. Apie tai pranešė inžinierius inspektorius, pulkininkas leitenantas Kaspars Lazdiņš, praneša LSM.

Jis pabrėžė, kad pirmoji gynybos linija kuriama maždaug kilometro atstumu nuo sienos su Rusijos Federacija, netoli Terehovės pasienio punkto Ludzos regione. Vienas iš elementų yra prieštankinis griovys.

„Čia kasame prieštankinį griovį, kad, esant reikalui, šiuo keliu nebūtų galimybės pajudėti transporto priemonėms. Ypač tankams“, – sakė Kaspars Lazdiņš.

 

Anot jo, numatyta sukurti dirbtinių ir panaudoti natūralių kliūčių grandinę – upes, pelkes, miškus. Karo veiksmų atveju bus naudojami ir minų laukai. Lazdiņš pastebėjo, kad dabar kliūtys kuriamos nenaudojant sprogmenų.

Be to, palei sieną planuojama iškasti prieštankinius griovius, kurie vėliau bus sutvirtinti „drakono dantimis“.

Latvijos ir Rusijos sienos ilgis – 283,6 kilometro.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(103)
(10)
(93)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (7)