Per daug net Putinui. Tikroji pokyčių Kremliuje priežastis  ()

„Juk tai vėlgi dideli pinigai...“


V. Putinas ir S. Šoigu
V. Putinas ir S. Šoigu
© Kremlin.ru, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_and_Sergey_Shoigu_-_Saint-Petersburg_2017-07-30_(1).jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-05-14 Per daug net Putinui. Tikroji pokyčių Kremliuje priežastis  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Eksperto teigimu, V. Putinui gynybos ministro vietoje reikėjo savo žmogaus ir efektyvaus vadovo, bet kartu – tolimo nuo kariuomenės, kad nekiltų maišto grėsmė.

S. Šoigu atleidimas rodo, kad V. Putinas grįžo prie mėgstamo „žaidimo“ – neleisti per daug sustiprėti nė vienam Kremliaus bokštui.

Apie tai NV rubrikoje pasakojo Ukrainos Ateities instituto ekspertas, politologas I. Tiškevičius iš Baltarusijos, Ukrainoje gyvenantis nuo 2008 m.

I. Tiškevičius priminė, kad S. Šoigu įpėdinis – A. Belousovas – Rusijos Federacijoje laikomas „liberaliu ekonomistu“. Jo tėvas Remas Belousovas dirbo su A. Kosyginu, kuris 1964–1980 m. vadovavo SSRS Ministrų Tarybai ir padėjo įgyvendinti jo reformas, kurios siekė į sovietinę ekonomiką įvesti rinkos mechanizmų elementus.

[Vokietija] Fantastiškos kainos kolonėlė! 100W, 4 garsiakalbiai su galingais žemais, RGB šviesos, milžiniška baterija, BT5.2 ir kt. (Video, „ZEALOT S78“)
2401 1

Ypatingai gera kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas į Lietuvą

Puikios savybės

Išsamiau

I. Tiškevičius pažymėjo, kad S. Šoigu, prasidėjus plataus masto karui ir papildomiems pinigų įliejimams į gynybos sektorių, staiga gavo milžiniškus finansinius išteklius ir įtaką tiek regionams, tiek užsienio politikai.

„Net V. Putinui to buvo per daug. Jau nekalbant apie kitus Kremliaus bokštus. Jiems reikėjo ne „Kyjivo“ per 3 dienas, o „kepurės“ Rusijos armijos trypimui Ukrainoje. Bet srautai išliko ir juos reikia kontroliuoti bei nukreipti“, – pažymi analitikas.

A. Belousovas yra artimas „Grefo-Kirijenkos“ grupei (Hermanas Grefas yra Rusijos Federacijos „Sberbank“ vadovas, S. Kirijenka – pirmasis Rusijos Federacijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas ir „Rosatom“ generalinis direktorius). Būtent S. Kirijenka Rusijos Federacijoje vadinamas okupuotų teritorijų „kuratoriumi“.

 

I. Tiškevičius mano, kad Rusijos Federacijos Saugumo Taryba, kurioje S. Šoigu pakeis N. Patruševą, gerokai susilpnins savo įtaką.

„N. Patruševas saugumo pajėgų grupėje gauna stiprią atsvarą ir negali monopolizuoti savo įtakos“, – sako analitikas.

Savo įraše „Facebook“ ekspertas pažymėjo, kad Rusijos gynybos ministerija šiuo metu daro didelę įtaką rusų nuotaikoms. Tiksliau, situacijai regionuose.

„Juk tai vėlgi dideli pinigai. Rašiau apie būstą kariškiams, bet pagalvokite apie „laidojimą“, „karines pensijas“ ir ‚neįgaliųjų pensijas“. Tai didžiuliai pinigai, ypač depresijos apimtuose regionuose. O kai kurios šeimos tikrai iškeitė vyrą į vaizdingą „baltą ordiną“ – tai pragyvenimo lygio pagerėjimas, kas duoda tokius pinigus, daro įtaką regionų politikai“, – pabrėžė jis.

 

Eksperto teigimu, tokie personalo pokyčiai leidžia V. Putinui spręsti politikos klausimus Afrikoje.

„Afrikiečių korpusas bus po Ukrainos valstybės vyriausybės sparnu (ministrui nebandant jį atimti), tačiau glaudžiai bendradarbiaus su „Rosatom“ ir grupe technokratų (Grefo-Kirijenkos grupe)“, – sako I. Tiškevičius.

Anot jo, „Rosatom“ planuoja dalyvauti statant atomines elektrines Burkina Fase ir Alžyre. O tai gali iš esmės pakeisti Maskvos įtaką žemynui. O „Rosatom“ vadovas, kaip jau minėjome, yra S. Kirijenko, su kuriuo susijęs A. Belousovas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(3)
(3)

Komentarai ()

Susijusios žymos: