Staiga mirė „paslaptingas“ generolas. „Jie kartu tarnavo“  ()

Tapo žinoma jo pavardė.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-05-27 Staiga mirė „paslaptingas“ generolas. „Jie kartu tarnavo“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Telegram“ kanalo VChK-OGPU šaltinis, susijęs su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, pranešė, kad paslaptingasis generolas, kuris pasirodė buvusio 58-osios armijos vado Ivano Popovo byloje, ir jis, remiantis žiniasklaidos pranešimais, mirė prieš prasidedant tyrimui, yra „maištininko“ I. Popovo draugas Olegas Cokovas.

Jie kartu tarnavo, dalyvavo karo veiksmuose ir abu tapo Rusijos karo vadais. I. Popovas ir O. Cokovas buvo šeimos draugai, jų žmonos socialiniuose tinkluose pridėjo bendras nuotraukas, iš kurių viena buvo bažnyčioje per bendrą kelionę į Epifanijos pamaldas.

Tyrėjų duomenimis, generolas Ivanas Popovas dalyvavo 2023 metais daugiau nei 1,7 tūkst. tonų metalo konstrukcijų, skirtų Zaporožės srities kariuomenei, vagystėje. Šios medžiagos buvo skirtos įrengti inžinerines gynybines konstrukcijas fronto su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis linijoje. Jų kaina yra apie 130 milijonų rublių (1 300 000 eurų).

Šaltinio teigimu, kaltė dėl vagystės turėjo kristi ant Olego Cokovo pečių, tačiau jis po mirties gavo Rusijos didvyrio titulą. Tada tyrimas pasisuko link Ivano Popovo, kuris pateko į bėdą. Nustatyta, kad O. Cokovas į I. Popovo kortelę pervedė 500 tūkstančių rublių (5000 eurų). Šią sumą bandoma priskirti buvusiam 58-osios armijos vadui už dalyvavimą vagystėje.

 

Pasak Ivano Popovo, pusę milijono jis pasiskolino iš savo draugo Olego Cokovo, o kratos metu pas jį nieko vertingo nerasta. Kas, anot generolo gynybos, vienareikšmiškai apibūdina jį kaip neturtingą. Tačiau tyrėjas prieštaravo paminėdamas labai iškalbingą detalę: tirdami iš Ivano Popovo paimtą telefoną, tyrėjai išnagrinėjo lažybų tarpininkų programą „Winline“ ir išsiaiškino, kad generolas iš viso pralošė apie 30 mln. rublių (300 000 eurų).

Kaip nustatė VChK-OGPU, Olego Cokovo našlė yra labai mažos įmonės „Southern Metallo Center“ įkūrėja. Ši įmonė užsiėmė metalo konstrukcijų tiekimu Maskvos srities poreikiams. Įmonė įregistruota 2019 metais Belorečenske ir užsiima statybinių medžiagų, metalo konstrukcijų ir kt. prekyba.

 

Tiekėjų kontaktų viešoje erdvėje nerasite: įmonė, kurioje dirba iki 3 žmonių, neturi nei interneto svetainės, nei telefono numerio, įsikūrusi pramoninėje zonoje kažkokiame angare, o direktorius Sergejus Moisejevas minimas tik kaip buvęs kitos įmonės „Prekybos namai“, kurios įkūrėja buvo kažkokia Svetlana Popova, vadovas. Šis juridinis asmuo buvo likviduotas, o informacija apie Sergejų Moisejevą buvo pripažinta nepatikima, bet tai netrukdo jam būti įmonės direktoriumi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(0)
(24)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()