Galas rusų aviacijai. Situacija tampa nekontroliuojama  ()

Vežėjai negali legaliai įsigyti naujų užsienio orlaivių ir originalių atsarginių dalių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos oro linijos ir toliau susiduria su techninėmis problemomis gabendamos piliečius. Gegužės 22 d. Tiumenėje dėl gedimų buvo priversti skubiai leistis du „Jamal“ lėktuvai, praneša Uralo transporto prokuratūra.

Ryte iš Ufos į Novy Urengojų skridusio „Suchoi Superjet 100“ įgula pranešė apie automatikos gedimą. Orlaivio vadas nusprendė skristi į atsarginį Roščino aerodromą Tiumenėje. Nusileidimas buvo sklandus.

Po pietų kitas „Jamal“ oro linijų bendrovės orlaivis „Airbus 320“, skridęs iš Ufos į Nojabrską, avariniu būdu nusileido tame pačiame oro uoste, nes pilotų kabinoje sumažėjo slėgis. Lėktuve buvo 93 keleiviai, niekas nenukentėjo.

Novy Urengojaus transporto prokuratūra ir Rusijos tyrimų komiteto Centrinis tarpregioninis transporto tyrimų departamentas atlieka tyrimą išsiaiškinti oro incidentų aplinkybėms.

Dieną prieš tai dėl techninio gedimo aviakompanijos „Red Wings“ lėktuvas SSJ-100 negalėjo skristi iš Čeliabinsko į Novy Urengojų. Skrydis atidėtas 16,5 val. Į jį užsiregistravo 38 keleiviai. 

Aviacijos incidentų ir rimtesnių avarijų, sukeltų dėl techninių gedimų, skaičius išaugo nuo tada, kai Rusijos aviacijos pramonei buvo pradėtos taikyti ES ir JAV sankcijos dėl pradėto karo Ukrainoje. 2023 metais ore užfiksuoti mažiausiai 74 skirtingų tipų orlaivių gedimai, tai yra 38 daugiau nei 2022 metais, suskaičiavo Vokietijos tyrimų bendrovė „Jacdec“. Remiantis tyrimų bendrovės „Cirium“ atlikta analize, 100 000 skrydžių teko beveik 10 nelaimingų atsitikimų, palyginti su tik penkiais prieš metus.

 

Federalinės oro transporto agentūros duomenimis, vos per 11 praėjusių metų mėnesių šalyje įvyko 670 aviacijos incidentų, iš kurių 400 buvo susiję su įrangos, įskaitant variklius, gedimais. Problemos akivaizdžios: vežėjai negali legaliai įsigyti naujų užsienio orlaivių ir originalių atsarginių dalių, o aviacijos institucijos leidžia detales naudoti ilgiau, nei leidžia saugos standartai, o tai lemia nelaimingus atsitikimus, pažymėjo „RunAvia“ vadovas Andrejus Patrakovas.

 

Konsultacijų bendrovės „Oliver Wyman“ prognozėmis, iki 2026 metų šalies orlaivių parkas sumažės daugiau nei perpus.

2022 metų rugsėjį Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija (ICAO), remdamasi skrydžių saugos audito rezultatais, Rusiją pažymėjo „raudona vėliava“. Iš 193 šalių, kurios yra ICAO narės, tokios yra tik Butanas, Kongo Demokratinė Respublika ir Liberija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(87)
(3)
(84)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()