100 % nuo JAV. Kinija prisižaidė  ()

ES gamintojams iškilo rizika patirti nuostolių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Sąjunga mano, kad importas iš Kinijos kenkia Europos automobilių pramonei.

ES Komisija paskelbė apie baudžiamuosius tarifus elektra varomoms transporto priemonėms iš Kinijos. Departamentas tai paskelbė trečiadienį, praneša „Der Spiegel“. Komisija Kinijai nustatė terminą iki liepos 4 d. Jei Rusijos sąjungininkė nieko nepadarys iki šio laiko, Kinijos gamintojai susidurs su dideliu finansiniu smūgiu.

Paskelbdama apie pradėtą tyrimą ES Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Šių automobilių kainos yra dirbtinai žemos dėl milžiniškų vyriausybės subsidijų, o tai iškreipia mūsų rinką“.

Pasak ES Komisijos, automobilių gamintojams BYD, „Geely“ ir SAIC baudžiamieji tarifai bus atitinkamai 17,4 proc., 20 proc. ir 38,1 proc.

Kitiems per tyrimą bendradarbiavusiems gamintojams bus taikomas vidutinis svertinis 21 procento tarifas, o nebendradarbiavusiems – maksimalus 38,1 procento tarifas. Dabartinė muito norma yra dešimt procentų.

Briuselio valdžia 2023 m. pabaigoje pradėjo antimonopolinį tyrimą prieš Kiniją dėl tariamų neteisėtų subsidijų elektromobiliams. Komisija preliminariai padarė išvadą, kad akumuliatorinių elektrinių transporto priemonių vertės grandinė Kinijoje gauna naudos iš nesąžiningų subsidijų, sakė U. von der Leyen. Dėl to ES gamintojai gali patirti žalą.

 

Gegužę JAV jau įvedė specialius 100 procentų tarifus elektromobilių ir kitų prekių importui iš Kinijos. JAV kaltina Pekiną konkurencijos iškraipymu per dideles vyriausybės subsidijas.

Vokietijos automobilių gamintojai, nemažą dalį pelno gaunantys Kinijoje, perspėjo netaikyti muitų automobiliams iš Kinijos.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir verslo asociacijos taip pat neseniai išreiškė skeptišką nuomonę. Kylio pasaulio ekonomikos instituto (IfW) skaičiavimais, galimi ES tarifai kiniškiems automobiliams lems pastebimą elektromobilių kainų augimą.

 

Kinijos vyriausybė ne kartą perspėjo ES nedidinti importo muitų elektromobiliams iš Kinijos. „Galiausiai tai pakenks pačios Europos Sąjungos interesams“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Didžioji dauguma Vokietijos pramonės įmonių palaiko baudžiamuosius muitus Kinijai dėl didėjančio konkurencinio spaudimo iš šalies, rodo Vokietijos ekonomikos instituto (IW) Kelne atliktas tyrimas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(57)
(0)
(57)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()