„Dabar kinų laivai gali.“ Putinas tai padarė labai tyliai. Kas nutiko  ()

Buvo pastatytas „Draugystės tiltas“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kol visi stebėjo Putino vizitą į Šiaurės Korėją, jis tyliai perdavė dalį Rusijos teritorijos Kinijai. Šį faktą TSN pakomentavo politologas Vadimas Denisenko.

„Visur kalbame apie visapusiškos draugystės sutartį su Šiaurės Korėja ir gąsdiname milijonu korėjiečių, tačiau tuo pat metu reikia suprasti, kad įvyko labai tylus Rusijos sienos dalies perdavimas Kinijai. Ir Kinija iš tikrųjų gavo tiesioginį priėjimą per Rusijos ir Šiaurės Korėjos sieną prie Japonijos jūros. Per upę, kurios rusiška transkripcija yra „Tumannaja“, – sakė politologas.

Ekspertas pažymėjo, kad dabar visus V. Putino veiksmus Tolimuosiuose Rytuose reikėtų vertinti dviem aspektais.

„Pirmasis – tai bandymas surasti vienokią ar kitokią techniką, kuri leistų tęsti karą. Kitas – sukurti tokius įtampos momentus, kurie leistų derėtis su Kinija taip, kad būtų išvengta dar didesnės politinės priklausomybės nuo šios šalies“.

Laikraštis „The Moscow Times“ rašo, kad upė Tumannaja, kuri eina per Kinijos ir Šiaurės Korėjos sieną, o paskui – per Rusijos ir Kinijos sieną, yra žemėse, kurios iki XIX a. vidurio priklausė Kinijai. Dabar kinų laivai gali plaukti upe tik iki Fančuano kaimo ir neturi galimybės patekti į žemupį – 15 km ilgio ruožą, kuriuo galima patekti į jūrą.

 

„Nikkei“ pažymėjo, kad upės ruožo perdavimas buvo aptartas gegužės mėnesį Pekine vykusiose Vladimiro Putino ir Xi Jinpingo derybose. Po vizito paskelbtame oficialiame pareiškime buvo įtraukta pastraipa apie Rusijos ir Kinijos dalyvavimą „konstruktyviame dialoge“ su Šiaurės Korėja dėl upės Tumannaja. Kinijos laivams praplaukti trukdo dar sovietmečiu Rusijos ir Šiaurės Korėjos pasienyje pastatytas „Draugystės tiltas“.

 

Kinija svarsto galimybę išplėsti Tumannaja upės žemupį ir nugriauti tiltą. Anksčiau Rusija nepalaikė šios Kinijos iniciatyvos, baimindamasi, kad Pekinas tokiu būdu padidins savo įtaką Šiaurės Rytų Azijoje. Tačiau sankcijų, įvestų Rusijai už įsiveržimą į Ukrainą, fone Maskva tampa vis labiau priklausoma nuo Kinijos pusės.

Savo ruožtu Rusijos ir Kinijos derybos dėl upės Tumannaja kelia Japonija kelia susirūpinimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(10)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()