„Pasiektas žemiausias lygis.“ Sankcijos veikia. Bankai bėga iš Maskvos ()
Kinijos finansų institucijos bėga iš Maskvos biržos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kinijos Liaudies Respublikos bankai, kurie po 2022 metų vasario 24 dienos tęsė darbą su šalimi agresore Rusijos Federacija, nusprendė pasitraukti iš Maskvos biržos, kuriai neseniai buvo pritaikytos Amerikos sankcijos. Taip nutiko pirmiausia dėl to, kad kinai bijo patekti į antrines JAV ribojančias priemones, praneša „Korrespondent“, remdamasi akcijų rinkos statistika.
Pabrėžiama, kad per pastarąsias 2 savaites Kinijos prekyboje juaniais užfiksuotas pastebimas vidutinio sandorio dydžio sumažėjimas: palyginti su šių metų gegužės mėn., šis skaičius sumažėjo 14 %, iki 1,89 mln rublių. Tai, beje, žemiausias lygis nuo praėjusių metų vasario.
|
Kartu, kaip pažymėta, juanių nebiržinės rinkos apyvarta smarkiai išaugo: 2024 metų birželį joje buvo sudaryta sandorių už 1,98 trilijono rublių – 27% daugiau nei gegužę. Dienos apyvarta sumušė rekordus tris kartus ir viršijo 200 milijardų rublių per dieną lygį.
Tai, anot analitikų, rodo faktą, kad juanių srautas į Rusiją už Kinijai parduodamą naftą ateina iš valiutų rinkos į nebiržinę rinką.
Yra žinoma, kad rinkos dalyviai iš Kinijos labai rizikuoja, nes jiems gali būti taikomos antrinės Amerikos sankcijos, kadangi Maskvos birža neseniai buvo įtraukta į JAV iždo sankcijų sąrašą uždraudžiant absoliučiai bet kokius sandorius.
Finansų ekspertai akcentuoja tai, kad Rusijos Federacijos centrinis bankas ruošiasi scenarijui, kai prekyba Kinijos juaniais biržose turės būti visiškai nutraukta, kaip tai turėjo būti padaryta su euru ir Amerikos doleriu.
Kaip matome, agresyvi Kremliaus politika lėmė ne tik Vakarų rinkų uždarymą Rusijos Federacijai, bet ir sunkumų dirbant, taip pat ir su Kinijos partneriais.