„Kinai apsisuko viduryje kelio ir grįžo namo.“ Milžiniškas smūgis rusų ekonomikai. Tai buvo kritinis projektas  ()

Amerikos sankcijos privertė „Wison“ atsisakyti bendradarbiavimo su Rusija.


„Novatek“
„Novatek“
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=bnzgcIK8eDA&t=3s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kovo pabaigoje Kinijos dujų skystinimo agregatų gamintojas „Wison New Energies“ išsiuntė du savo pagamintus agregatus trečiajam „Arctic LNG 2“ projekto etapui.

Tačiau likus kelioms dienoms iki atvykimo į Belokamenką Murmansko srityje, kur yra „Novatek“ didelio tonažo atviroje jūroje statinių statybos centras, Kinijos laivas apsisuko ir grįžo atgal, sakė šaltinis „Wison“ laivų statykloje Zhoushano uoste, rašo specializuotas leidinys „gCaptain“.

Prieš dvi savaites „Wison“ paskelbė, kad visiškai apriboja savo darbą su Rusija. Iš viso bendrovė „Arctic LNG 2“ pagamino daugiau nei tuziną modulių. Be dviejų išsiųstų, Zhoushano mieste liko dar du užbaigti.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Belaidžiai lituokliai, siurbliai, PC, planšetės, įkrovimo stotelės, kolonėlės ir kt. (Video)
2705 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-15/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „H1“ - dviejų impulsų rankinis taškinio litavimo aparatas

2) „Vactidy V8 Pro“ - belaidis dulkių siurblys

3) „Ninkear A15 Plus“ - globali versija, 15.6 colių, 32GB+1TB, Win 11 OS

4) „BlitzWolf BW-S25“ - 75W galios 6-ių jungčių įkrovimo stotelė

5) „DOOGEE T20 Ultra“ - 32+256GB, 12 colių 2K ekrano Android 13 planšetė su dėklu ir ekrano apsauga

6) „JAKEMY JM-8186“ - 83in1 įrankių rinkinukas

7) „SANSUI F30“ - belaidė kolonėlė su FM radiju

Išsamiau

Amerikos sankcijos privertė „Wison“ atsisakyti bendradarbiavimo su Rusija. Kai laivas su įrenginiais jau buvo pakeliui, JAV Užsienio turto kontrolės biuras (OFAC) į juodąjį sąrašą įtraukė Kinijos ir Singapūro bendroves bei tris jų laivus, kurie pristatė dujų skystinimo įrenginius Belokamenkai. Praėjusiais metais „Arctic LNG 2“ buvo įvestos sankcijos, draudžiančios tiekti tokią įrangą.

Remiantis „Shipatlas“ sekimo duomenimis, laivas „Wison“ įstrigo nuplaukęs didžiąją kelio dalį birželio mėnesį netoli Farerų salų, į šiaurę nuo JK, o liepos pradžioje patraukė atgal link Gibraltaro sąsiaurio.

 

Nežinia, kas priėmė sprendimą grįžti, „Wison“ ar laivo savininkas „Hainan Smiling Angel Shipping“, pažymi „gCaptain“. „Esu 100% tikras, kad „Novatek“ nori kuo greičiau gauti šiuos agregatus“, – leidiniui sakė su Rusijos įmonės veikla susipažinęs pramonės atstovas. Kitas šaltinis teigė, kad „Novatek“ nerimauja dėl galimybės Kinijos gamintojams ir laivybos kompanijoms patekti į JAV sankcijų lauką ir nusprendė atidėti bet kokių blokų pristatymą trečiajam „Arctic LNG 2“ etapui.

Didžiausias Rusijos SGD projektas dėl sankcijų negalėjo pradėti eksportuoti produkciją pirmąja gamybos linija, kaip tikėtasi, 2024 m. pradžioje. Nesant pirkėjų ir dėl arktinės klasės dujovežių trūkumo (iš 21 planuoto bendrovė gavo tik tris Rusijoje pagamintus laivus) „Arctic LNG 2“ buvo priversta praktiškai nutraukti gamybą, nes jos saugyklos talpa buvo užpildyta.

 

„Arctic LNG 2“ dabar planuojama paleisti 2024 m. antrąjį pusmetį, birželį pažymėjo „Alfa Bank“ analitikai, kai OFAC įvedė papildomus apribojimus, įskaitant septynis iš 15 „Zvezda“ laivų statykloje statomų Arkties klasės tanklaivių.

„Sankcijų spaudimas SGD pramonei kelia didelę riziką, kad pramonės plėtros strategijoje numatytų naujų projektų paleidimas bus atidėtas iki 2035 m.“, – mano bankas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(170)
(6)
(164)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()