Rusus ištiks šokas.Tai atsiras palei rytinę sieną. Įspūdinga, ką daro Estija  (1)

Buvo atsižvelgta į Ukrainos karo patirtį.


Estijos ir Rusijos pasienis
Estijos ir Rusijos pasienis
© Ua1-136-500, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian-Estonian_border,_check-point_%22Ivangorod%22.JPG

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Estija planuoja sukurti gynybinę liniją palei rytinę sieną ir pastatyti 600 betoninių bunkerių. Šalies kompanija ERR apie tai pranešė liepos 8 d.

Dabar projektuojami prototipai, jų bandymai numatyti rugsėjį, o pačios gynybinės linijos statyba – kitais metais.

Estijos valstybės gynybos investicijų centro infrastruktūros skyriaus vadovas Kadi-Kai Kollo sakė, kad jau pasirašyta sutartis su įmone, kuri turėtų pagaminti tris skirtingus bunkerių prototipus. Po bandymų bus pasirinkta, kokio tipo bunkeriai bus naudojami ateityje ir taps standartu. Po to numatomas konkursas dėl bunkerių palei visą gynybos liniją statybos.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Lietuvoje neregėtų kainų skaitmeniniai osciloskopai + signalo generatoriai, „Xiaomi“ elektroninės liniuotės, trimeriai, siurbliai ir kt. (Video)
3287 7

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-22/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Hantek DSO2D15“ - skaitmeninis osciloskopas + signalo generatorius

2) „Ultenic D5“ - robotas dulkių siurblys

3) „Topshak TS-PW1“ - 18V impulsinis suktuvas su 380Nm, su baterija ir įkrovikliu

4) „Xiaomi AtuMan Q2“ - elektroninė liniuotė

5) „OnePlus Buds Pro 2“ - TWS ausinės, prisidėjo Hans Zimmer

6) 42V 13000mAh trimerio rinkinys

Išsamiau

Rengiant reikalavimus bunkeriams buvo atsižvelgta į Ukrainos karo patirtį. Pavyzdžiui, vienas iš reikalavimų – viduje turi tilpti iki 10 karių su įranga ir būti vieta pavalgyti, rašoma leidinyje.

 

Juos planuojama įrengti valstybinėje žemėje, tačiau jeigu šalies gynybos pajėgos manys, kad privačioje žemėje prireiks įrengti kai kuriuos padalinius, tuomet valstybinės institucijos pradės derybas su žemės savininkais.

Be bunkerių statybos, gynybinė linija apims prieštankines ir spygliuotos vielos užtvaras. Sutartį dėl jų įrengimo planuojama pasirašyti per tris mėnesius, o kitąmet rytinėje sienoje planuojama pradėti bunkerių statybos darbus, praneša ERR.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(70)
(2)
(68)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)