„Nepaklusnūs negali susirasti darbo ir važiuoti viešuoju transportu.“ Rusijoje startavo distopinė sistema  ()

Tokia distopinė sistema galioja Kinijoje.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Kremlin.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_Moscow_Victory_Day_Parade_15.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija sukūrė piliečių socialinio reitingavimo sistemą, kuri įvertins žmogaus naudingumą valstybei ir jo asmenines perspektyvas.

Socialinio balų skaičiavimo projektą „Mes“ parengė Rusijos valstybinis socialinis universitetas (RVSU).

Šiuo metu dalyvavimas programoje yra savanoriškas ir anonimiškas. Norint įvertinti savo dabartinę socialinę padėtį, reikia atlikti apklausą. Anketoje pateikiami klausimai apie išsilavinimą, vaikų ar globotinių skaičių, pajamų šaltinius, pašalpas, skolas, teistumą, socialinių tinklų buvimą, dalyvavimą visuomeniniame gyvenime, valstybinius apdovanojimus, kalbų mokėjimą, įsipareigojimą sportuoti, sveiką gyvenimo būdą ir kt.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Kelioninis šaldytuvas-šaldiklis, dviračių žibintas, žaidimų kėdė su masažo funkcija, planšetė, SUP irklentė ir kt. (Video)
2862 3

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „KROAK“ - 35L kelioninis šaldytuvas-šaldiklis

2) „EDUP EH-WD9906“ - 1080P/60Hz belaidis HDMI siųstuvas-imtuvas

3) „Douxlife GC-RC03“ - žaidimų kėdė su masažo funkcija

4) „Alldocube IPlay 50 Pro“ planšetė - 8GB+128GB, tobulas kainos ir kokybės santykis

5) „FunWater SUPFW09C“ - pripučia SUP irklentė

6) „BIKIGHT YF-339A-5“ - dviračių žibintai

Išsamiau

Užbaigus apklausą, sistema pateikia balą, kurį sudaro du komponentai: pirmasis yra asmens socialinė padėtis arba jo „nuopelnai“ šiuo metu, antrasis yra jo socialinis lygis, tai yra jo „perspektyva“.  Pavyzdžiui, balų kodas gali atrodyti kaip 47–29.

Projekto „Mes“ autoriai anksčiau siūlė susieti balų kodą su piliečio asmens duomenimis. Tai, jų nuomone, padės suskirstyti piliečius į klases pagal jų naudingumą valstybei.

Ateityje platforma leis palyginti rodiklius su kitų „skaitmeninių dvynių“ duomenimis pagal amžių, išsilavinimą ir regioną. Taip pat, vėliau rusų duomenų rinkiniai leis daryti socialinio pobūdžio išvadas, susijusias su švietimo sistema, darbo rinka ir socialinėmis išmokomis.

 

Šiuo metu tokia socialinio vertinimo sistema galioja Kinijoje. Žemą reitingą turintys šalies gyventojai negali gauti normalaus darbo, jiems neduodama paskolų, neparduodama transporto bilietų ir gali būti atsisakyta išnuomoti transportą, pavyzdžiui, dviratį.

Socialinio reitingo taškai atimami už dalyvavimą protestuose prieš valdžią, antivyriausybinių žinučių viešinimą socialiniuose tinkluose ir netikrų naujienų skleidimą internete.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(3)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()