Slovakija grasina Ukrainai. Vengrija prisijungia. Kas vyksta (Video) ()
Jis nori Rusijos naftos ir giria V. Putiną.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico paskelbė, kad „Slovnaft“ naftos perdirbimo gamykla netieks dyzelino Ukrainai, jei nebus atnaujintas Kyjivo sustabdytas Rusijos bendrovės „Lukoil“ naftos tiekimas.
Slovakijos ministro pirmininko teigimu, dyzelino tiekimas iš „Slovnaft“ perdirbimo gamyklos sudaro 10 procentų Ukrainos šio produkto paklausos. „Atsisakau dalyvauti diskusijose, kas buvo anksčiau: višta ar kiaušinis. Faktas yra tas, kad mums trūksta naftos“, – sako R. Fico.
|
Slovakijos ministras pirmininkas pabrėžė, kad kartu su užsienio reikalų ministru Juraju Blanaru priėmė Ukrainos ambasadorių Bratislavoje Myroslawą Kastraną. „Pakartojau, kad laikomės žingsnių ir pareiškimų, kurių ėmėmės, ir kad tolesnis šių beprasmių sankcijų vykdymas tik pakenks Ukrainai, Slovakijai ir Vengrijai, o Rusija liks beveik nepaliesta“, – tvirtina R. Fico.
Slovakijos vyriausybės vadovas taip pat pareiškė, kad rusiškos naftos tranzito klausimas negali pakeisti Slovakijos valdžios požiūrio į karą Ukrainoje. Jis padarė išvadą, kad karo veiksmai turi baigtis nedelsiant nutraukus ugnį, o reikalavimas parklupdyti Rusiją reiškia dar didesnį pelną ginklų gamintojams.
Ukraina prieš dvi savaites sustabdė Rusijos bendrovės „Lukoil“ naftos tiekimą Vengrijai ir Slovakijai. Įmonei taikomos Ukrainos sankcijos. Budapeštas ir Bratislava paprašė Europos Komisijos įsikišti, teigdami, kad Kyjivas pažeidė asociacijos sutarties su Briuseliu įsipareigojimus.
Panašiu tonu kalba ir Vengrijos vyriausybės atstovai. Premjero Viktoro Orbano biuro vadovo Gergely Gulyas'o teigimu, Rusijos „Lukoil“ naftos tranzito blokada kelia grėsmę Europos Sąjungos narės, su kuria siejama Ukraina, energetiniam saugumui.
„Ukraina visiškai nesuprantamu būdu šantažuoja Vengriją ir Slovakiją, sustabdydama naftos tiekimą. Vyriausybės posėdyje apie tai kalbėjome ilgai ir esame priversti teigti, kad šis šantažas palietė dvi šalis: Vengriją ir Slovakiją, kurios nuosekliai palaiko neatidėliotinas paliaubas ir taikos derybas“, – sako G. Gulyas'as.