Neįtikėtina. Patys atidarė duris rusams ir baltarusiams į Europą. Kas vyksta ()
Į Šengeno erdvę gali atvykti tik tie trečiųjų šalių piliečiai, kurie „nekelia grėsmės jokios valstybės narės viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams“.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Europos Komisija prašys Vengrijos paaiškinimų dėl vizų supaprastinimo rusams ir baltarusiams ir jų atitikties ES reglamentams, pranešė EK atstovė Anitta Hipper. Pagal reglamentus Vengrija negali įsileisti žmonių, kurie kelia grėsmę ES saugumui.
Liepą Vengrija nusprendė įtraukti Rusiją ir Baltarusiją į šalių sąrašą, kurių piliečiai gali atvykti su šeimomis kaip kviestiniai darbuotojai, neatlikdami saugumo patikrų. Kalbama apie vadinamą laikinųjų darbuotojų nacionalinę kortelę. Vengrijos vyriausybė tokį žingsnį pateisino darbo jėgos poreikiu statyti naujus atominės elektrinės blokus Pakše. Ją stato Rusijos bendrovė „Rosatom“.
„EK susisieks su Vengrijos valdžios institucijomis šiuo klausimu – visų pirma siekdama išsiaiškinti programos apimtį ir ar ji atitinka ES taisykles, ar ne“, – antradienį sakė EK atstovė. Ji priminė, kad Rusija suvokiama kaip grėsmė ES saugumui. „Visos priemonės, įvestos valstybių narių lygiu, negali pažeisti ES saugumo ir privaloma atsižvelgti į visos Šengeno erdvės saugumą“, – pabrėžė ji.
Vengrija kartu su kitomis 28 Europos šalimis yra Šengeno erdvės dalis – erdvės, kurioje gyvena beveik 400 milijonų žmonių, kurioje galima keliauti be paso ar sienų kontrolės. Kaip pabrėžė A. Hipper, narystė Šengeno erdvėje siejama su daugybe įsipareigojimų. Pavyzdžiui, Vengrija yra įpareigota patikrinti, ar trečiųjų šalių piliečiai atitinka visas atvykimo į ES sąlygas, nustatytas Šengeno sienų kodekso 6 str. Jame nurodytos sąlygos, kurias turi atitikti lankytojai, norėdami išbūti Šengeno erdvėje 90 dienų.
Kaip paaiškino A. Hipper, pagal 6 str. apibrėžiama ne tik tai, ar trečiųjų šalių piliečiai, ketinantys atvykti į Šengeno erdvę, turi galiojančią vizą arba leidimą gyventi, bet ir tai, ar jie yra asmenys, įrašyti į Šengeno informacinę sistemą (SIS). Šią sistemą Šengeno šalys naudoja keistis informacija apie sienų valdymą. SIS tam tikru mastu pakeičia sienų kontrolę; ja naudojasi pasienio ir imigracijos tarnybos, policija, muitinės institucijos ir teismai ES. Vienos šalies į SIS įvestą perspėjimą mato visos kitos. Remiantis perspėjimu, asmeniui, įrašytam į SIS, gali būti uždrausta atvykti.
Šengeno sienų kodekso 6 straipsnyje taip pat teigiama, kad į Šengeno erdvę gali atvykti tik tie trečiųjų šalių piliečiai, kurie „nekelia grėsmės jokios valstybės narės viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams“.