Karas juos suskaldė, bet sportas sujungė. Vaizdai iš olimpiados apskriejo visą pasaulį (Video) (1)
„Tai bene reikšmingiausias žaidynių įvaizdis.“
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Antradienį Pietų Korėjos stalo tenisininkas Lim Jonghoon pasidarė neįprastą asmenukę. Žaidėjai iš Šiaurės Korėjos – šalies, kuri formaliai kariauja su pietine kaimyne ir yra aptverta viena pavojingiausių sienų pasaulyje, kartu su juo pozavo atminimo kadre. Bendra nuotrauka iškart pateko į viso pasaulio žiniasklaidos antraštes.
Antradienį mišrių komandų stalo teniso olimpinį auksą iškovojo kinai Wang Chuqin ir Sun Yingsha. Antrąją vietą užėmė žaidėjai iš Šiaurės Korėjos – Kim Kum Yong ir Ri Jong Sik. Paskutinė vieta ant prizininkų pakylos atiteko kaimynei Pietų Korėjai atstovaujantiems Shin Yubin ir Lim Jonghoon. Savo pergalę jie nusprendė patvirtinti bendra asmenuke. Jie pakvietė aukso ir sidabro medalininkus.
Bendros nuotraukos darymo akimirkos nepraleido ir šalia esantys fotožurnalistai, o nuotraukos iš šio renginio iškart apskriejo pasaulio žiniasklaidą. „Tai tikroji olimpinė dvasia“, „Tai bene reikšmingiausias žaidynių įvaizdis“, „Graži nuotrauka, vieningi žmonės“ – mirgėjo žiniasklaidos antraštėse ir interneto komentaruose.
Athletes from North and South Korea took selfies together after the awards ceremony at the Paris Olympics
— NEXTA (@nexta_tv) July 31, 2024
They took a selfies with athletes from China after the doubles table tennis competition.
The Chinese athletes won the gold medal, the North Koreans won the silver medal… pic.twitter.com/VNHpoAhxZ3
|
Kodėl korėjietiška asmenukė sukėlė tokias emocijas? Korėjos pusiasalis liko padalytas į dvi Korėjos valstybes nuo kruvino 1950–1953 m. karo. Tas konfliktas baigėsi tik paliaubų pasirašymu, todėl Šiaurės ir Pietų Korėjos formaliai kariauja iki šiol.
Bendra sportininkų nuotrauka Paryžiuje tiek emocijų kelia ir dėl pastaruoju metu itin įtemptų Seulo ir Pchenjano santykių. Kai kurių ekspertų teigimu, padėtis Korėjos pusiasalyje dabar yra pavojingesnė nei bet kada nuo Korėjos karo. Sausio mėnesį Pchenjanas paskelbė Seulą savo „pagrindiniu priešu“. Vasario pradžioje jis nusprendė nutraukti visus ekonominius susitarimus tarp dviejų šalių ir suaktyvino karines pratybas. Reaguodama į kaimynės išplatintus prieš režimą nukreiptus lankstinukus, Šiaurės Korėjos vyriausybė taip pat išsiuntė dešimtis balionų, užpildytų šiukšlėmis ir išmatomis per pietinę sieną.
Tačiau internautų išgarsinta nuotrauka – ne vienintelė tokia. Kaip pažymi „The Time“, vadinamoji „pergalės asmenukė“ pamažu tampa šių metų olimpinių žaidynių tendencija. Iki šiol per varžybas fotografuoti privačiais telefonais nebuvo galima. Šiemet tai galima padaryti, tačiau tik naudojant konkretų telefono modelį, kurį gamina „Samsung“ – vienas iš renginio rėmėjų. Nuostatų pakeitimas sulaukė entuziastingo kai kurių sportininkų atsako.