„Ukraina, viso gero.“ Užteko vos vieno skambučio. Kas vyksta? ()
Malį valdanti karinė chunta jau kelis mėnesius aktyviai bendradarbiauja su Rusija.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Naujoji Malio vyriausybė nutraukė diplomatinį bendradarbiavimą su Ukraina, rašo CNN.
Pareiškime Kyjivas apkaltintas tarptautinės teisės ir šios Afrikos šalies suvereniteto pažeidimu po tuaregų atstovų išpuolio prieš Malio armiją.
Ukrainos žvalgybos tarnybos vadovas patvirtino savo „dalyvavimą“ remiant ginkluotą grupuotę. Malį valdanti karinė chunta jau kelis mėnesius aktyviai bendradarbiauja su Rusija.
Pareiškime pabrėžiama, kad Malio vyriausybė „su giliu nustebimu atkreipė dėmesį į maištingus pareiškimus“, kuriuose Ukrainos žvalgybos vadovas Andrijus Jusovas „pripažino Ukrainos dalyvavimą“ „ginkluotų teroristinių grupuočių“ atakoje, dėl ko žuvo Malio kariuomenės atstovai.
|
Ketvirtadienį tuaregų atstovai iš šiaurės Malio pranešė, kad liepos 25 ir 26 d. mūšyje dėl Tinzaouateno – miesto netoli sienos su Alžyru – nukovė 84 Rusijos samdinius ir 47 Malio karius. Rusams tai buvo kol kas didžiausias pralaimėjimas Afrikoje.
Nugalėję kelias dešimtis rusų iš „Vagner“ grupės, tuaregų sukilėliai nusifotografavo su Ukrainos vėliava, pranešė „Ukraińska Pravda“.
Tą pačią dieną Malio pusės iniciatyva Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas telefonu kalbėjosi su Malio kolega Abdoulaye Diopu, kuris po pokalbio per X platformą paskelbė, kad Malis ir Rusija imsis bendros kovos su „terorizmo rėmėjais“.
Sekmadienį paskelbtame pareiškime Malio vyriausybė kaltina Ukrainą remiant „terorizmą Afrikoje, ypač Malyje“, pažeidžiant šalies suverenitetą, „agresija prieš Malį“, „tarptautinės teisės, įskaitant Jungtinių Tautų Chartiją, pažeidimu“ ir nusprendžia „nedelsiant nutraukti diplomatinius santykius tarp Malio Respublikos ir Ukrainos.
Malio kariniai lyderiai perėmė valdžią per du perversmus 2020 ir 2021 m., pažadėdami atgauti visos šalies kontrolę, kurią šiaurėje draskė tuaregai, kovojantys už savo valstybės įkūrimą ir engiami džihadistų, susijusių su Al-Qaeda ir Islamo valstybe. Chunta nutraukė tradicinį aljansą su Prancūzija ir pakvietė samdinius iš Rusijos.