Tai viską keičia. Jie daugiau nebenori padėti Ukrainiečiams  ()

Apklausa atskleidžia stiprų bendros ateities jausmą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Neseniai „Rating Group“ atlikta apklausa atskleidžia reikšmingą visuomenės nuotaikų pasikeitimą dėl paramos Ukrainos piliečiams, pabėgusiems iš šalies per vykstantį konfliktą su Rusija. Tyrimo duomenimis, maždaug 60 % respondentų mano, kad pagalba užsienyje gyvenantiems ukrainiečiams yra netikslinga, o tik 37 % mano, kad tokia pagalba turėtų būti teikiama.

Tokia pozicija yra plačiai paplitusių ekonominių sunkumų ir asmeninių nuostolių, kuriuos patyrė Ukrainoje likę asmenys, fone. Daugiau nei 80% apklaustųjų nurodė, kad per pastaruosius metus pablogėjo ekonominė padėtis šalyje, beveik pusė jų nurodė, kad dėl karo pablogėjo jų psichinė ir emocinė sveikata.

[Vokietija!] Portabilus automobilio įlenkimų šalinimo įrenginys kiekvienam! Nustebsite pamatę, ką jis išdarinėja (Video)
10904 10

Labai gera kaina!

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Apklausa matavo socialinį ir ekonominį karo poveikį ir teisingumo suvokimą trečiaisiais Rusijos ir Ukrainos karo metais.

Taip pat pabrėžiamas didelis ukrainiečių teisingumo ir atskaitomybės troškimas. 76 % mano, kad teisingumo pasiekti neįmanoma be asmenų, atsakingų už išpuolį prieš Ukrainą ir vėlesnius karo nusikaltimus, arešto ir teismo. Šios nuotaikos siejamos su vis didesnio dėmesio skyrimu finansinėms kompensacijoms karo aukoms, o 30 proc. šiuo metu tai laiko prioritetu siekiant užtikrinti teisingumą, praėjusiais metais tokių buvo 23 proc.

 

Nepaisant griežtos pozicijos remiant piliečius užsienyje, ukrainiečiai demonstruoja švelnų požiūrį į reintegraciją ir susitaikymą. Didelė dauguma (77 proc.) pritaria tarptautinės laikinosios administracijos įvedimui, siekiant palengvinti adaptacijos procesą išlaisvintose Donbaso ir Krymo teritorijose. Be to, 84% mano, kad priemones, skirtas remti ir užmegzti ryšius su okupuotose teritorijose likusiais gyventojais, jau turėtų įgyvendinti valstybė.

Apklausa taip pat atskleidžia stiprų bendros ateities jausmą – 88 % respondentų mano, kad Ukraina turi bendrą likimą su 2022 m. okupuotų teritorijų gyventojais, o 73 % išplėtė šį požiūrį į teritorijas, užimtas nuo 2014 m.

 

Ukrainai grumiantis vykstančiame konflikte, šios išvados rodo sudėtingą visuomenės požiūrį, kuriame teisingumo ir atskaitomybės troškimas derinamas su nacionalinės vienybės ir susitaikymo poreikiu. Nenoras remti iš šalies išvykusius piliečius pabrėžia iššūkius, su kuriais susiduria tie, kurie liko, ir jų lūkesčius dėl bendros aukos nacionalinės krizės metu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(33)
(1)
(32)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()