„Radikalu.“ Ūžia visa žiniasklaida, ką JAV valdžia sugalvojo padaryti su „Google“  ()

Teismas dar nuspręs dėl bausmės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Bloomberg“ ir „New York Times“ praneša, kad JAV valdžia svarsto galimybę pateikti prašymą padalyti „Google“ po to, kai teismas nustatė, kad bendrovė kalta dėl neteisėtos monopolinės praktikos paieškos sistemų srityje. Galimi sprendimai – priversti įmonę parduoti „Android“ arba „Chrome“ naršyklę.

Bloomberg“ teigimu, technologijų milžinės padalinimas yra tik viena – ir pati radikaliausia – iš „Google“ dominavimo mažinimo galimybių. Kitos apima bendrovės privertimą dalytis duomenimis su konkurentais ir mechanizmus, neleidžiančius įgyti nesąžiningo pranašumo dirbtinio intelekto srityje.

[Vokietija!] Portabilus automobilio įlenkimų šalinimo įrenginys kiekvienam! Nustebsite pamatę, ką jis išdarinėja (Video)
10652 10

Labai gera kaina!

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Federalinė prokuratūra taip pat prašys uždrausti sudaryti išskirtines sutartis, kokias, be kita ko, sudarė „Google“ su „Apple“, kad užtikrintų, jog jos paieškos variklis būtų numatytoji naudotojų parinktis.

Tokie susitarimai buvo viena iš priežasčių, kodėl Vašingtono federalinis teismas pripažino „Google“ kalta dėl neteisėto naudojimosi ir monopolinės padėties išlaikymo paieškos sistemų ir internetinės reklamos rinkose, be kita ko, nusprendęs, kad tai kenkia vartotojams ir slopina naujoves.

 

Teismas dar turi nuspręsti dėl bausmės ir teisių gynimo būdų. JAV Teisingumo ministerija, kartu su daugeliu valstijų kaltintojų pateikusi ieškinį „Google“, siūlomus sprendimus turi pateikti iki rugsėjo 4 dienos, o posėdis įvyks rugsėjo 6 d.

Pasak „New York Times“, tarp federalinių kaltintojų svarstomų galimybių yra priversti „Google“ parduoti dalį bendrovės, atsakingos už „Android“ operacinę sistemą arba „Chrome“ naršyklę.

 

Toks scenarijus nebūtų pirmas atvejis antimonopolinių procedūrų istorijoje. Paskutinėje tokio masto byloje –  „Microsoft“ prieš 20 metų – teismas iš pradžių įpareigojo bendrovę parduoti dalį savo imperijos, nors apeliacinis teismas panaikino šį sprendimą.

Tačiau, kaip pažymi NYT, šis sprendimas vis tiek turėjo ilgalaikį poveikį, sumažino įmonės dominavimą ir leido vystytis konkuruojančioms įmonėms – tokioms kaip „Google“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(25)
(4)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: