„Nusprendė negrįžti į frontą.“ Kas nutiko šauktiniui ()
Po to ryšys nutrūko.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Mobilizuoto ruso žmona pasiskundė, kad jis dingo po to, kai buvo išsiųstas į Kursko sritį. Ji kreipėsi į Rusijos žiniasklaidą, sakydama, kad jos vyras buvo Kamenkoje, 18 km nuo Sankt Peterburgo, ir atsisakė grįžti į karą.
Rusė kanalui „Astra“ pasakojo, kad jos vyras prieš tai buvo sužeistas, „sunkiai vaikščiojo“, todėl nusprendė negrįžti į frontą ir parašė „atsisakymą“.
Niekas neketino leisti atsisakiusiam kariauti okupantui grįžti namo. Gydytojai tiesiai komisijoje jam pasakė, sakydami „eik į karą, jei turi rankas ir kojas“. Karys leidosi į avantiūrą, palikdamas karinį dalinį, už ką buvo sulaikytas ir rugsėjo mėnesį turėjo stoti prieš teismą.
|
„Nusprendėme, kad kalėjimas yra geriau nei visa tai“, – žiniasklaidai prisipažino okupanto žmona.
Rusijos armijai vadovybei nepatiko avantiūristiški dezertyro planai: jis ir dar 150 karių lėktuvu buvo išsiųsti į Kursko sritį.
Poligone Kursko srityje vadai buvo geriau susipažinę su situacija, todėl atvykusiems okupantams davė patarimą: „Jei galit bėgti, bėkite“, – pabrėžė karininkai.
Trisdešimt septyni okupantų kareiviai pasinaudojo patarimu ir pabėgo, vilkėdami neperšaunamas liemenes ir nešdamiesi automatus, tačiau juos sugavo karo policija. Minėtas kareivis buvo gavo elektrošoku į kaklą, o kitas okupantas buvo pririštas prie stulpo.
Atsisakiusieji kariauti vėliau buvo pasiųsti į Belgorodo srities Šebekino rajoną, po to su kareiviu ryšys nutrūko.