„Tai beprotiška situacija. Triguba grėsmė.“ Pasauliui siunčiamas SOS signalas  ()

Krizė, už kurią visiškai atsakingi žmonės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Krizė greitai išaugs iki beveik neįsivaizduojamo masto, vizito Ramiojo vandenyno šalyje Tongoje sakė JT generalinis sekretorius.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį atvyko į Tongos sostinę dalyvauti Ramiojo vandenyno salų forumo susitikime.

„Esu Tongoje, kad išsiųsčiau pasaulinę SOS žinutę“, – sakė jis. „Tai beprotiška situacija. Jūros lygio kilimas yra krizė, už kurią visiškai atsakingi žmonės. Tai krizė, kuri greitai išaugs iki beveik neįsivaizduojamo masto, ir tada nebebus gelbėjimo valties, kuri mus nugabentų į saugią vietą“, – sakė jis.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos naujausias robotas dulkių siurblys su atliekų surinkimo stotele (Video, „ROIDMI EVE CC“)
6110 2

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

„Xiaomi“ ekosistemos produktas

Naujausi techniniai sprendimai

Išsamiau

„Pasaulinė katastrofa kelia pavojų šiam Ramiojo vandenyno rojui“ – pažymėjo jis, kalbėdamas apie grėsmę dėl kylančio jūros lygio. Kaip jis pabrėžė, „vandenynas yra perpildytas“.

„Tai Ramiojo vandenyno salų šalims kelia rimtą pavojų“, – sakė jis, nurodydamas, kad apie 90 proc regiono gyventojų gyvena 5 km atstumu nuo nuolat didėjančių vandenynų. Antonio Guterresas susitikimo metu prisipažino, kad mato pokyčius, įvykusius nuo paskutinio jo vizito regione 2019 metų gegužę.

 

„Mažos salos neprisideda prie klimato kaitos, bet viskas, kas čia vyksta, yra klimato kaitos pasekmė, su padidinta jėga,“ – sakė jis. Interviu BBC jis pabrėžė, kad „tai didelė neteisybė Ramiojo vandenyno salų gyventojų atžvilgiu“.

„Dėl šios priežasties aš čia“, – pabrėžė jis. Regionui atsirado „triguba grėsmė“ – kylantis jūros lygis, vandenyno atšilimas ir padidėjęs rūgštėjimas.

„Priežastis akivaizdi – šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kurios daugiausia susidaro deginant iškastinį kurą, yra tai, kas kaitina mūsų planetą. Jūros tiesiogine prasme perima šį karštį“, – sakė jis.

 

Anot „Politico“, kitą mėnesį vyks speciali JT Generalinės Asamblėjos sesija, kurios metu bus sprendžiamas kylančios jūros klausimas. 

A. Gutteresas sakė, jog tikėjosi, kad salų šalys susitikime „garsiai ir aiškiai“ kalbės apie šią problemą, atsižvelgiant į tai, kaip mažai jos prisideda prie klimato kaitos.

1901-1971 metais vidutinis vandenyno lygio kilimas siekė 1,3 cm per dešimtmetį, 1971-2006 metais padidėjo iki 1,9 cm, 2006-2018 metais iki 3,7 cm. JT duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį vanduo pakilo 4,8 cm.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(18)
(-4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()