Turino drobulė – ne tik legenda! Nauji įrodymai šokiruoja mokslininkus ()
Italijos mokslininkai panaudojo naujausias technologijas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ar Turino drobulė tikra ar netikra? Kartkartėmis nauji mokslininkai praneša atradę tiesą apie paslaptingą audinio gabalą, į kurį tariamai buvo įvyniotas nuo kryžiaus nuimtas Jėzaus kūnas. Vieni ginčijosi, kad tai autentiška, kiti Turino drobulę laikė netikra. Dabar Italijos mokslininkai panaudojo naujausias technologijas ir paskelbė apie proveržį tyrimų srityje.
Turino drobulė yra paslaptingas keturių metrų ilgio audinio gabalas su rudais pėdsakais, rodančiais, kad tai yra vyro veido įspaudas. Jis saugomas Šventosios Drobulės koplyčioje, esančioje šv. Jono Krikštytojo katedroje Turine. Pirmą kartą šis daiktas buvo viešai parodytas XIV amžiuje ir paskelbta, kad į šį audeklą buvo suvyniotas nuo kryžiaus nuimtas Jėzaus kūnas, o pėdsakai medžiagoje – Kristaus veido įspaudas. Tobulėjant mokslui, buvo kuriama vis daugiau teorijų apie Turino drobulę, vienos įrodinėjo jos autentiškumą, kitos teigė priešingai. Devintajame dešimtmetyje atlikti tyrimai davė nuviliančių rezultatų – jų rezultatai rodė, kad drobulė buvo sukurta tik viduramžiais, praėjus šimtams metų po Jėzaus mirties.
|
Tada buvo iškeltos kitos teorijos. Pavyzdžiui, prieš 10 metų italų mokslininkai iš Turino politechnikos universiteto paskelbė, kad drobulei sukako du tūkstančiai metų. Jie išsiaiškino, kad tokio tipo atspaudas ant drobės galėjo atsirasti tik po... žemės drebėjimo ir esant mažiausiai 8,2 balo pagal Richterio skalę jo jėgai, nes tik jis galėtų sukelti dalelių judėjimą, reikalingą panašiam spaudiniui sukurti. Netoli Jėzaus nukryžiavimo vietos įvykęs žemės drebėjimas, kuris buvo tokios galios, įvyko 33-iaisiais mūsų eros metais, Kristaus mirties metais.
The latest scientific revelation reveals that the Shroud of Turin was first made around 2,000 years ago, coinciding with the time when Jesus was said to be alive and ultimately crucified, suggesting that the burial cloth bearing the imprint of Jesus is authentic.
— Sachin Jose (@Sachinettiyil) August 20, 2024
Info: The Sun pic.twitter.com/NzdIRZA3Jl
O naujausi atradimai, taip pat padaryti Italijoje, patvirtina ir Turino drobulės autentiškumą. Mokslininkai iš Italijos Nacionalinės tyrimų tarybos kristalografijos instituto atliko tyrimą, naudodami vadinamąją plataus kampo rentgeno spindulių sklaidą (WAXS), siekdami stebėti, kaip sensta Turino drobulės gijos. Pasak italų, tyrimais įrodyta, kad drobulė buvo sukurta Kristaus laikais. Žinoma, po kurio laiko gali atsirasti naujų mokslininkų ir naujų tyrimo metodų, o su jais – net ir kitų išvadų apie Turino drobulę.