Mįslė visam pasauliui. Japonai tą daro kasdien ()
Daugelis iš mūsų girdėjo, kad Japonijoje yra ne tik daug senų žmonių, bet ir sveikų žmonių. Kodėl taip yra? Tai lemia svarbus veiksnys.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Japonijoje gyvena ilgiausiai pasaulyje gyvenantys žmonės – šiuo metu šioje šalyje yra 90 526 šimtamečiai. Pagal 2022 metų Sveikatos, darbo ir gerovės ministerijos ataskaitą, tai 5 kartus daugiau šimtamečių nei prieš du dešimtmečius.
Štai penki maisto produktai, kuriuos japonai valgo kiekvieną dieną, kad išliktų sveiki ir ilgai gyventų.
Saldžiosios bulvės
Violetinės saldžiosios bulvės (japoniškai imo), kilusios iš ilgaamžės Okinavos salos, dažnai valgomos kaip garnyras ar net kaip desertas. Jose gausu antocianinų – grupės antioksidantų, randamų raudonose ir violetinėse daržovėse, kurios turi senėjimą stabdančių savybių. Tyrimai rodo, kad saldžiosios bulvės teigiamai veikia cukraus kiekį kraujyje ir mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
|
Miso sriuba
Japoniška dieta apima daugybę patiekalų, kuriuose yra fermentuoto maisto, o miso sriuba yra bene geriausiai žinoma. Miso yra pasta, pagaminta iš fermentuotų sojų pupelių ir grūdų. Probiotikai, gyvos bakterijos ar mielės fermentuotame maiste padeda subalansuoti žarnyno sveikatą ir stiprina imuninę sistemą.
Japoninis (Daikon) baltasis ridikas
Šakninės daržovės yra populiarios japonų virtuvėje, nes turi unikalią naudą sveikatai. Yra žinoma, kad baltieji ridikai yra naudingi imuninei sistemai, nes viename ridike yra 124 % rekomenduojamos vitamino C dienos normos. Kitos naudingos šakninės daržovės yra morkos, burokėliai, pastarnokai ir ropės.
Jūros dumbliai
Juose gausu sveikatai svarbių mineralų (geležies, kalcio, folio rūgšties ir magnio). Kasdien valgydami jūros dumblius į savo mitybą įtrauksite daug skaidulų, o tai siejama su sumažėjusia širdies ligų, insulto, hipertenzijos ir 2 tipo diabeto rizika. Jūros dumbliuose taip pat yra antioksidantų fukoksantino ir fukoidano, kurie turi priešuždegiminių, senėjimą stabdančių ir priešvėžinių savybių.
Žuvis
Baltymų kasdien reikia vartoti pakankamais kiekiais, todėl lašiša ir tunas yra verti dėmesio. Omega-3 iš tinkamai paruoštos žuvies pagerins žmogaus kraujospūdį ir sumažins trigliceridų kiekį.