„Nukrito prie Baltarusijos sienos.“ Skubiai siunčiamos visos tarnybos ()
Tokie objektai gali elgtis nekontroliuojamai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Netoli Baltarusijos, Stara Kamionka vietovėje Augustavo apskrityje (Palenkės vaivadija), vietinis ūkininkas aptiko nenustatytą objektą, praneša PAP.
Jis rastas šeštadienį, rugsėjo 7 d., ryte (apie 8 val.) lauke, esančiame už kelių kilometrų nuo Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Apie įtartiną radinį tarnyboms pranešęs vyras pastebėjo užrašus kirilica. Objektas perduotas atitinkamoms tarnyboms, kurios jį jau nagrinėja. Šiuo metu žinoma, kad pavojingų medžiagų oro balione nenustatyta.
Specialiųjų tarnybų koordinatoriaus ir Vidaus reikalų bei administracijos ministerijos atstovas Jacekas Dobrzyńskis PAP sakė, kad radinio vietoje dirbo policija, o pirotechnikos medžiagoms aptikti buvo ir šuo. „Viskas rodo, kad tai oro balionas“, – sakė jis.
|
Lenkijoje jau anksčiau buvo matyti orų balionai. Neseniai tokia situacija susiklostė Orzechove (Olštyno sritis), kai paskutinėmis šių metų rugpjūčio dienomis nukrito oro balionas, nešantis kapsulę su rusiškais užrašais. Anksčiau (2024 m. kovo mėn.) atsitiktiniai žmonės Varmijos Mozūrų vaivadijoje aptiko tris tokio tipo balionus.
Taigi, kas yra oro balionai ir kuo jie skiriasi nuo karinių oro balionų? Karinių pajėgų operatyvinės vadovybės atstovas pulkininkas leitenantas Jacekas Goryszewskis paaiškino, kad oro balionai yra vienkartiniai objektai, kurie naudojami meteorologinei informacijai rinkti ir maždaug po dviejų valandų nukrenta ant žemės.
Tačiau verta paminėti, kad pučiant stipriam vėjui tokio tipo objektai gali elgtis nekontroliuojamai. Tokiomis sąlygomis balionas gali nukeliauti kelis šimtus kilometrų, kol nusiledžia ant žemės. Karininkas prašė apie tokį radinį pranešti policijai, kad objektas būtų nuodugniai apžiūrėtas.
Civiliniai oro balionai yra daug mažesni nei kariniai objektai. Kariuomenėje dažniausiai naudojami stratosferiniai balionai. Jie yra daug didesni, patvaresni, gali pakilti net keliasdešimt kilometrų virš žemės.