Zelenskis nusileido. Karo pabaiga jau čia pat? (Video) (4)
„Manome, kad taikai pasiekti reikia visų šalių įsipareigojimų ir dialogo.“
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Galime „pasiekti taiką greičiau, nei šiuo metu manome“, – sakė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Jis pridūrė, kad turėtų būti surengta panaši taikos konferencija kaip vasarą Šveicarijoje, tačiau šį kartą dalyvaujant Rusijai, žinoma, sutikus Ukrainai. Birželio 16 dieną baigėsi beveik šimto šalių lyderių taikos viršūnių susitikimas, organizuotas Šveicarijos mieste Buergenstock mieste. Tarp dalyvių nebuvo Kinijos, kuri atsisakė dalyvauti, ir Rusijos, kuri nebuvo pakviesta.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas: Mes galime „pasiekti taiką greičiau, nei šiuo metu manome“. Ukraina susitarė dėl taikos viršūnių susitikimo su Rusija, o V. Zelenskis lankėsi Vokietijoje
|
Ar karas Ukrainoje gali greitai baigtis? Dabar tam yra naujų vilčių, ir ne tik dėl tolimesnių Ukrainos pusės atakų prieš taikinius Vladimiro Putino šalyje. Vokietija netikėtai paskelbė, kad netrukus gali būti surengtos taikos derybos, kuriose dalyvautų ne tik Ukraina, bet ir Rusija. „Manau, kad atėjo laikas aptarti, kaip galime išeiti iš šios karo padėties ir pasiekti taiką greičiau, nei atrodo šiuo metu“, – interviu televizijai ZDF sakė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.
„Neabejotinai bus dar viena taikos konferencija, ir mes su prezidentu sutinkame, kad vienoje iš jų turi dalyvauti ir Rusija“, – pridūrė A. Scholzas, turėdamas omenyje Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.
Ar Rusija dalyvaus taikos viršūnių susitikime? „Manome, kad taikai pasiekti reikia visų šalių įsipareigojimų ir dialogo“.
Buergenstocko mieste, Šveicarijoje, birželio 16 dieną baigėsi ankstesnis taikos viršūnių susitikimas dėl Ukrainos. Jame dalyvavo 90 šalių vadovai. Galutinės aukščiausiojo lygio susitikimo rezoliucijos jau atvėrė kelią Rusijos dalyvavimui vėlesniuose susitikimuose: „Manome, kad taikai pasiekti būtinas įsipareigojimai ir visų šalių dialogas. Todėl nusprendėme ateityje imtis konkrečių žingsnių minėtose srityse, nuolat dalyvaujant visų šalių atstovams“.