Netikėtas tyrimas. Kas gyvena ilgiau – gražūs ar negražūs žmonės?  (1)

Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino, kad mokyklos nuotraukų albumuose mažiau patrauklūs žmonės gyvena trumpiau nei patrauklesni jų klasės draugai. Rezultatai buvo paskelbti žurnale „Social Science & Medicine“.

Arizonos valstijos universiteto ir Teksaso universiteto Ostine mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad fizinis patrauklumas gali būti netiesioginis sveikatos rodiklis ir turėti įtakos gyvenimo kokybei bei trukmei.

Yra žinoma, kad patraukli išvaizda gali prisidėti prie sėkmės karjeroje, partnerio paieškos ir naudingų ryšių užmezgimo, o tai atsispindi ir bendrame gyvenimo lygyje. Tačiau ankstesniuose tyrimuose nebuvo aišku, ar patrauklūs žmonės iš tikrųjų gyvena ilgiau.

[EU+Kuponai] Mažiausios kainos šiais metais! Žaidimų kėdės su masažo funkcija, išmanieji laikrodžiai, PC, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
6023 2

Specialus rinkinukas

Mažiausios kainos šiais metais

Kuponai

Galioja iki 2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Douxlife GC-RC03“ - žaidimų kėdė su masažo funkcija

2) „BlitzWolf BW-V5“ - 1080P vaizdo projektorius

3) „Ninkear A16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Win 11 OS

4) „BlitzWolf BW-AT4“ - naujausias kompanijos išmanusis laikrodis

5) „MUDIRO EW-S03“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „Uperfect Δ / Delta“ - sulankstomas dvigubas monitorius

Išsamiau

Norėdami išspręsti šį klausimą, mokslininkai naudojo Viskonsino išilginio pjūvio (WLS) duomenis, kuriuose dalyvavo keli tūkstančiai Viskonsino vidurinės mokyklos absolventų 1957 m. Jie palygino šiuos duomenis su nacionaline mirtingumo statistikos duomenų baze ir sudarė 8 386 žmonių imtį.

Patrauklumas buvo įvertintas naudojant metraščio nuotraukas, naudojant nepriklausomą šešių vyrų ir šešių moterų grupę. Dalyvių išvaizdą jie įvertino 11 balų skalėje.

Naudodami Cox'o regresijos modelį, mokslininkai nustatė dalyvių mirties riziką ir palygino jų patrauklumo įvertinimus. Rezultatai parodė, kad mažiau patrauklūs žmonės turėjo 16,8% didesnę mirties riziką, palyginti su tais, kurie buvo vidutinio patrauklumo. Tuo pačiu metu tarp patraukliausių ir vidutiniškai patrauklių žmonių reikšmingų gyvenimo trukmės skirtumų nebuvo.

 

Nors tyrime nebuvo nagrinėjamos galimos priežastys, dėl kurių gali padidėti mažiau patrauklių žmonių mirties rizika, mokslininkai teigė, kad tam įtakos galėjo turėti socialinė stigma ir kitos diskriminacijos formos. Būsimose studijose jie planuoja šį aspektą išnagrinėti išsamiau ir parengti priemones neigiamoms pasekmėms sumažinti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(1)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)