„Reaguojant į Rusijos invaziją.“ Beveik trilijono eurų vertės. Europa skelbia grandiozinį atsaką  ()

Europa turi problemą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos šalims sunku konkuruoti pasaulio rinkose. Buvęs Italijos ministras pirmininkas ir buvęs Europos Centrinio Banko vadovas Mario Draghi pasiūlė gaivinimo planą, kuris patinka ne visiems.

Ataskaitoje, iš tikrųjų dviejose Mario Draghi ataskaitose, įvardytos struktūrinės Europos Sąjungos ir jos valstybių narių problemos, susijusios su pasauline konkurencija, ypač su Kinija ir JAV.

Tarp įvardytų priežasčių buvo mažėjantis našumas, mažai inovacijų, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, didelės energijos kainos kartu su perėjimo prie energetikos sistemos išlaidomis ir nesąžiningos konkurencijos paplitimas tarptautinėje prekyboje. Kaip išeitį Draghi nurodė būtinybę padidinti investicijas maždaug 800 mlrd. eurų per metus, arba 4,7 proc. ES BVP (palyginimui, pagal garsųjį Maršalo planą investicijos sudarė apie 2 proc.). Autorius taip pat atkreipė dėmesį į gynybos ir ginklų pramonės problemas.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! Monstrinės energijos stotelės, el. paspirtukai, robotai su DI, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4425 5

„7th Anniversary Sale“

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

2) „KuKirin G2“ - 2024 versija, 800W, 48V 15Ah, 55 km, 45 km/h el. paspirtukas

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - premjera, robotas dulkių siurblys su DI

4) „Blackview Oscal PowerMax 3600“ - mobili energijos stotelė, 3600W, 3600Wh, LiFePO4

Išsamiau

Draghi atkreipė dėmesį į du nerimą keliančius reiškinius. Visų pirma, Europos Sąjungos šalys labai noriai apsirūpina ginklais ir jų sudedamosiomis dalimis už Bendrijos ribų, o tai akivaizdžiai riboja ES ekonomikos plėtrą. Kartu jos nenoriai investuoja į bendrus (dažnai ir savo pačių) projektus, o tai silpnina vietos mokslinių tyrimų ir plėtros potencialą ir lemia jo išsklaidymą. Pavyzdžiui, padidėjusių gynybos prekių pirkimų, reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą, laikotarpiu (nuo 2022 m. vidurio iki 2023 m. vidurio) net 63 proc. gynybos užsakymų vertės teko JAV pramonei, o 15 proc. – ne JAV, bet ne ES įmonėse.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(0)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()