„Norėjo sukurti alternatyvą NATO.“ Pradėjo byrėti Rusijos karinis aljansas KSSO ()
„KSSO kelia grėsmę šalies saugumui, egzistavimui, suverenitetui ir valstybingumui.“
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas pareiškė, kad Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija kelia grėsmę jo šalies saugumui, egzistavimui ir suverenitetui.
Jis tai pasakė antrajame pasaulio armėnų viršūnių susitikime, praneša „News-Armenia“.
„Įšaldėme savo dalyvavimą ne tik todėl, kad KSSO nevykdo savo gynybos įsipareigojimų Armėnijai, bet ir dėl to, kad, mūsų nuomone, KSSO kelia grėsmę Armėnijos saugumui, egzistavimui, suverenitetui ir valstybingumui“, – sakė N. Pašinianas.
|
Anot jo, daug diskusijų vyko dėl Armėnijos ir KSSO santykių atkūrimo.
„Anksčiau esu pareiškęs, kad atnaujinsime savo dalyvavimą tik tuo atveju, jei bus pateikti konkretūs atsakymai į iškeltus klausimus. Nuo to laiko praėjo lygiai dveji metai, atsakymai ne tik nepateikti, bet akivaizdu, kad ir nebus. Ir kuo vėlesni ir kuo neįtikinamesni bus atsakymai, tuo didesnė tikimybė, kad su kiekviena sekunde artėjame prie taško, nuo kurio nėra sugrįžimo, ir niekas neturės teisėtos teisės mūsų tuo apkaltinti“, – pridūrė Armėnijos premjeras.
Priminsime, kad 2024 metų vasarį Armėnija sustabdė savo dalyvavimą KSSO.
Savo ruožtu Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas paskelbė, kad jo šalis paliks KSSO.
Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija yra karinis-politinis blokas, kurį sudaro Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija, Rusija ir Tadžikistanas. Organizacija buvo įkurta 1992 m. gegužės 15 d. Rusijos valdžia bando pateikti KSSO kaip alternatyvą NATO.