„Tai slenksčio peržengimas. To bus per daug net Kinijai“  ()

Rusija jau naudoja visas įmanomas priemones.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tolimų smūgių prieš Rusijos Federaciją draudimas yra nepagrįstas, nes Rusija iš tikrųjų negalės į tai atsakyti niekuo kitu, išskyrus smulkius nešvarius triukus.

Amerikiečių veto dėl tolimųjų smūgių į Rusijos teritoriją tik skatina Vladimirą Putiną tęsti agresiją prieš Ukrainą, o kartu silpnina partnerių ryžtą jį sulaikyti. Tai teigiama žurnalo „The Economist“ vedamajame straipsnyje.

Leidinys atkreipia dėmesį į tai, kad Rusija kasdien atakuoja Ukrainą raketomis ir bombomis, bandydama žiemos išvakarėse sugriauti energetikos infrastruktūrą. Ukraina pasiūlė atsaką į šias atakas – Vakarų raketų panaudojimą atakuojant Rusijos karinius taikinius, iš kurių vykdomi smūgiai. Tačiau JAV šios iniciatyvos kol kas nepalaiko.

[Kuponas+Vokietija!] Mažiausia kaina! Puikios kokybės pripučiamos „Lixada“ SUP irklentės - ribotas kiekis (Video)
3917

Mažiausia kaina šiais metais!

Specialus kuponas

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Anot „The Economist“, JAV ne tik draudžia naudoti savo ATACMS raketas tokioms atakoms, bet ir blokuoja Europos raketas „Storm Shadow“ ir SCALP, nes jų sudėtyje yra amerikietiškų komponentų.

Prezidentas J. Bidenas atmetė šiuos prašymus, baimindamasis eskalavimo, tačiau „The Economist“ ragina pakeisti šį požiūrį. 

 

„Ponas J. Bidenas sako ne. Jis turi persigalvoti. (...) Deja, Amerika susilaiko dėl eskalacijos baimės. (...) Rusija ten jau daro viską, kas įmanoma, tik nenaudoja branduolinių ginklų, ir to slenksčio peržengimas (branduolinių ginklų panaudojimas – red.) sukeltų pasipiktinimą, taip pat ir tarp jos sąjungininkių, tokių kaip Kinija“, – pažymi „The Economist“.

Publikacijos autoriai mano, kad leidimas Ukrainai smogti Rusijos teritorijoje reikšmingo eskalavimo iš V. Putino pusės nesukeltų, nes jo veiksmai apsiribotų kitų priešiškų jėgų palaikymu, pavyzdžiui, ginklų tiekimu Iranui ar husiams.

Straipsnyje taip pat pabrėžiama, kaip J. Bideno atsargumas iš tikrųjų skatina agresyvų V. Putino elgesį. Tai taip pat sustiprina kitų lyderių, tokių kaip Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, neryžtingumą ir ardo NATO vienybę.

 

Leidinio teigimu, V. Putinas pastebi šiuos dalykus ir mano, kad Vakarai pavargo nuo karo ir siekia Rusijai naudingų susitarimų. „J. Bideno atsargumas apdovanoja V. Putino agresyvumą. Be to, tai paliečia kitus silpnaširdžius žmones, tokius kaip Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, taip suskaldant NATO“, – perspėja leidinys.

JAV gyvena fantazijomis apie draugystės su Rusijos Federacija atnaujinimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(25)
(4)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()