Visas pasaulis pavydi, ką patiria tokie žmonės – jų yra ir Europoje (Video)  ()

Genetika yra tik vienas veiksnys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sardinija yra viena iš trijų Europos vietų, kur gyvena daugiausiai 100 metų slenkstį peržengusių žmonių.

„Svarbu ne kiek dienų tavo gyvenime, o kiek gyvenimo yra tavo dienose“ yra populiari motyvacinė frazė. Pagrindinė jos žinia – gebėjimas gyventi visavertį, įdomų ir turiningą gyvenimą. 

Gerontologai yra mokslininkai, tyrinėjantys biologinį, socialinį ir psichologinį žmonių senėjimą. Pats mokslas, gerontologija, atsirado maždaug prieš šimtmetį ir šiandien jau pakelia uždangą daugelio žmogaus senėjimo procesų ir veiksnių sprendimui.

Žinoma, tai ne stebuklingas jaunystės eliksyras, ne auksinis akmuo ar biohackingas. Tikroji gerontologija yra rinkodaros antagonistas. Nėra stebuklingos piliulės, kuri galėtų „atjauninti“. Žmoguje vyksta sudėtingi biocheminiai procesai, kuriuos studijuodami galite individualiai keisti savo stilių ir gyvenimo būdą, formuoti taisykles ir įpročius, laikytis dietos ir dienos grafiko.

Dar 2005 metais žurnalas „National Geographic“ paskelbė Dano Buettnerio straipsnį apie ilgaamžiškumo fenomeno tyrimus. Jis vadinosi „Ilgesnio gyvenimo paslaptys“ ir jame rašyta apie tam tikras „mėlynąsias zonas“.

[Mažiausios kainos] El. dviračių TOP! Specialūs nuolaidų pasiūlymai tik Technologijos.lt skaitytojams + žaidimas laimėti dviratį (Video)
13016 4

Pristatome Jums ypatingai kokybiškus el. dviračius. Juos ir patys išbandėme, ir absoliuti dauguma pirkėjų su apžvalgininkais giria. Ir dabar dar juos galite įsigyti su specialiai Jums skirtais nuolaidų kuponais už mažiausias kainas istorijoje.

Išsamiau

„Mėlynosios zonos“ – tai terminas, apibūdinantis ypatingus pasaulio regionus, kuriuose žmonės gyvena žymiai ilgiau nei vidutiniškai, išsaugodami gerą sveikatą ir aktyvumą.

Garsiausios „mėlynosios zonos“:

  • Okinava (Japonija);
  • Sardinija (Italija);
  • Ikaria (Graikija);
  • Nicoja (Kosta Rika);
  • Loma Linda (Kalifornija, JAV).

Tyrimo metu D. Buettneris nustatė tam tikrus bendrus bruožus, būdingus šių geografinių regionų gyventojams. Pavyzdžiui, mityba, socialiniai ryšiai, teigiamas požiūris ir gyvenimo tikslo turėjimas.

Sardinija yra vienas garsiausių „Mėlynosios zonos“ regionų pasaulyje. Ši Italijos sala garsėja neįprastai didele šimtamečių koncentracija.

 

Tyrimai parodė, kad sardiniečiai turi tam tikrų genetinių savybių, kurios gali prisidėti prie ilgaamžiškumo. Tačiau genetika yra tik vienas veiksnys.

Įdomu tai, kad Sardinijoje ypač daug vyrų, kurie išgyvena iki brandaus amžiaus. Mokslininkai šį reiškinį aiškina specifinėmis genetinėmis savybėmis ir gyvenimo būdu.

„YouTube“ tinklaraštininkas Andrijus yra aistringas keliautojas. Jis per 11 dienų saloje nukeliavo 2 tūkstančius kilometrų. Atsitrenkė į automobilį, gavo baudą, aplankė šešis Sardinijos miestus, tačiau kelionę apibūdino italų filosofo citata: „Mūsų gyvenimas yra mūsų minčių rezultatas“. Ir štai jo lakoniška ilgaamžiškumo formulė:

„Sardinija yra vienas iš trijų Europos regionų, kuriame gyvena daugiausiai žmonių, vyresnių nei 100 metų. Kokia jų ilgaamžiškumo paslaptis? Pirmoji priežastis – jūrinis klimatas. Antroji – neskubus gyvenimo tempas. Žmonės mėgsta čia pasėdėti prie regioninio vyno ir neskubėti. Italai ir ispanai nėra tinginiai, tai mes neteisingai žiūrime į gyvenimą ir laiką.

 

Trečia priežastis – streso trūkumas. Italai turi posakį, pagal kurį galima suprasti jų pasaulėžiūrą: „Daryk taip, kaip daro žmonės Bosoje: jei lyja, tegul lyja“. Jei kažkas atsitiko, tai būtina.

Ketvirta – regioninė virtuvė. Būtent Bosa miestelyje valgėme geriausius mūsų gyvenimo jūros gėrybių makaronus – Al Galeone – kurie nusipelno aukščiausio įvertinimo. Penktoji priežastis – fizinis aktyvumas. Ir šešta, šeima yra visada pirmoje vietoje“, – reziumuoja Andrijus.

Universalios ilgaamžiškumo formulės nėra, tačiau „Mėlynosiose zonose“ nustatyti principai gali būti geras vadovas tiems, kurie siekia sveiko ir ilgo gyvenimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(0)
(22)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()