„Pirmoji pasaulyje. Istorinė diena.“ Skamba visas pasaulis, ką padarė Lietuva  ()

Medžiaga buvo perduota Tarptautiniam baudžiamajam teismui.



© Choinowski (CC BY-SA 4.0) | https://en.wikipedia.org/wiki/International_Criminal_Court#/media/File:International_Criminal_Court_2022.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-10-02 „Pirmoji pasaulyje. Istorinė diena.“ Skamba visas pasaulis, ką padarė Lietuva  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rugsėjo 30 d. Lietuvos Teisingumo ministerijos atstovai įteikė Tarptautiniam baudžiamajam teismui Lietuvos Respublikos prašymą pagal Romos Statuto 14 straipsnį pradėti tyrimą dėl situacijos Baltarusijoje, konkrečiai, dėl Aleksandro Lukašenkos režimo vykdomų nusikaltimų žmoniškumui – priverstinės asmenų deportacijos ir persekiojimo, kito žiauraus elgesio, prieštaraujančio pagrindinėms tarptautinės teisės normoms.

„Lietuva tapo pirmąja šalimi, kuri pasinaudojo savo teise pagal Romos statutą ir kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą, prašydama ištirti režimo Baltarusijoje įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui“, – sakė Baltarusijos opozicionierė Sviatlana Cichanouskaja.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
7611 4

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Ji padėkojo Lietuvos vyriausybei už principingą sprendimą ir veiksmus.

„Ši diena įeis į Baltarusijos istoriją – juk žengtas pirmasis ir šiandien pats svarbiausias žingsnis siekiant teisingumo Baltarusijos žmonėms už šimtus tūkstančių diktatoriaus Lukašenkos ir jo bendrininkų įvykdytų nusikaltimų žmoniškumui aukų“, – sakė Baltarusijos opozicijos atstovas Pavelas Latuško.

Kas tiksliai buvo perduota Tarptautiniam baudžiamajam teismui?

Šiuo metu TBT yra saugomi faktai apie trijų tipų Lukašenkos režimo įvykdytus nusikaltimus: trėmimą, baltarusių persekiojimą užsienyje ir kitus panašaus sunkumo nežmoniškus veiksmus, praneša Latuško.

 

Remiantis 2023 metų Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos ir 2024 metų JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro ataskaita, Baltarusiją buvo priversti palikti apie 300 tūkst. žmonių. Tai yra maždaug 3,5 % visų šalies gyventojų.

Skaičiai tikrai bauginantys. Tai patvirtina didelį nusikaltimų mastą. Daugiausia pabėgusių baltarusių yra Lietuvoje ir Lenkijoje. Šiuo atžvilgiu ypač svarbus panašus Lenkijos pusės, kurioje yra daugiausia aukų, žingsnis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(48)
(10)
(38)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()