„Rusija nebegalės tęsti karo. Tai smūgis į nugarą“ (2)
Viskas pasikeitė.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos diktatorius Putinas, dar kartą pateikęs pasauliui savo branduolinį ultimatumą, labai supykdė Pekiną. Dabar kinai pradėjo savo operaciją, siekdami priversti Maskvą taikos.
Tokią nuomonę savo „YouTube“ tinklaraštyje išsakė Rusijos politikas ir istorikas Dmitrijus Černyševskis, skelbia Dialog.UA.
Jis mano, kad JAV ir Kinija susitarė dėl plano sustabdyti Rusijos karą prieš Ukrainą dar 2024 metų rugpjūtį. Tai tariamai nutiko per JAV prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Džeiko Salivano vizitą Pekine. Tačiau jo įgyvendinti nepavyko dėl Putino.
„Sullivanas iš tikrųjų atvyko į Pekiną (2024 m. rugpjūtį – red.), jie ten susitarė... Todėl Wang Yi iš karto nuskrido į Maskvą ir perdavė Putinui Kinijos ir Amerikos ultimatumą... Maskva iš esmės sutiko su šiomis sąlygomis, bet norėjo dar daugiau išspausti iš Ukrainos... Putinas nusprendė, kad prispaus visus. Bet kažkas nutiko... Viskas pasikeitė. Kinija, visiškai netikėtai Maskvai, pradėjo operaciją, siekdama priversti Rusijos Federaciją, o ne Ukrainą į taiką“, – sakė Rusijos ekspertas.
|
Priežastis – naujas Rusijos diktatoriaus Putino grasinimas. Pekinas į tai atsakė paskelbdamas naują „Taikos draugai“ platformą JT Generalinės Asamblėjos Niujorke kuluaruose. Maskva manė, kad tai buvo ankstesnių susitarimų rezultatas. Tačiau realybė Rusijos valdžiai pasirodė liūdnesnė.
„Rusijos retorika iš karto pasikeitė, Lavrovas pasipiktinęs... Rusijos viešieji puslapiai ir laikraščiai ėmė rėkti, kad „kinai nėra mūsų draugai“, kad „smeigė mums į nugarą“, kad „kinai mus išdavė. Rusijai Kinijos taikos pasiūlymai visiškai nepatiko. Žiniasklaidai jau buvo nutekinta, kad „taikos draugai“ remia tarptautines sienas, teritorinį vientisumą, nepriklausomybę ir valstybių suverenitetą. Ir tik tuo pagrindu turi būti sudaromos sutartys. Ir tai yra Krymas – Ukrainos, nėra „L/DLR“, nėra „naujų regionų“. Putinui buvo pasakyta, kad jis nieko negaus. Ir tai daro Kinija. Taip, branduolinis ultimatumas buvo išgirstas... Kinai nusisuka“, – kalbėjo Černyševskis.
Jis įsitikinęs, kad nuo šiol Kinija spaus Rusiją siekti taikos. Ir ji turi kur daryti spaudimą, nes Rusijos Federacija yra visiškai priklausoma nuo Pekino tiek karinėje, tiek ekonominėje srityse.
„Tai reiškia, kad nebeliks pilkojo eksporto. Kinija blokuos didžiulį trykštantį srautą, skirtą amunicijos tiekimui iš Šiaurės Korėjos į Rusiją... Pernai buvo pristatyta daugiau sviedinių, nei pagamino pati Rusijos Federacija, tai lemiamas veiksnys. Be Šiaurės Korėjos sviedinių Rusija nebegalės tęsti karo. Jei Kinija paliks Rusiją, jau 2025 metais ji negalės tęsti karo“, – aiškino Rusijos ekspertas.