Abiejų šalių sutikimu. Įvyko susitarimas. Pakeistos oficialios valstybių sienos  ()

Dokumentas bus paviešintas jį pasirašius.


Pasienio ženklas
Pasienio ženklas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=UnV97eYP6YU

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip rašo BBC, Šveicarijos ir Italijos valdžia pakeis šių šalių sienos ribas. Apsispręsti privertė šylantis klimatas, turintis įtakos Alpių ledynų tirpimui.

Daug kur Šveicarijos ir Italijos sieną žymi natūralūs dariniai, tokie kaip ledynų keteros ar zonos virš amžinojo sniego ribos. Tačiau dėl tirpstančio ledyno šie dariniai pasislinko, o tai savo ruožtu paskatino abi šalis atstatyti sieną ir imtis atitinkamų veiksmų.

BBC  išvados rodo, kad sienos pasikeitimas paveiks kelias sritis – Plateau Rosa, Rifugio Carrel ir Gobba di Rollin. Tai vietovės, esančios netoli vienos aukščiausių Europos viršukalnių – Matterhorno (4478 m virš jūros lygio), kur yra daugybė populiarių slidinėjimo kurortų.

Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna
4836

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Šveicarijos vyriausybė jau paskelbė, kad nustatant naujas sienas bus atsižvelgta į abiejų šalių ekonominius interesus. Remiantis Šveicarijos institucijų pateikta informacija, Italijoje susitarimo dėl sienos keitimo tvirtinimo procesas tebevyksta, o dokumentas bus paviešintas jį pasirašius. Atnaujinus sieną, siekiama aiškiai apibrėžti atsakomybę už atskirų gamtos teritorijų apsaugą.

Naujausia statistika parodė, kad iki 2023 metų ledynai Šveicarijoje neteko 4 proc. savo apimties, tai yra antras pagal dydį sumažėjimas istorijoje. Rekordinis tirpimas – 6% Šveicarijos ledynų tūrio buvo pasiektas 2022 m.

 

Šveicarijos ledynų stebėjimo tinklas (GLAMOS) teigia, kad rekordinį ledynų tirpimą lėmė išskirtinai šiltos vasaros ir mažas žiemos sniego kiekis. Mokslininkai nurodo, kad jei tokie orai tęsis, šis procesas paspartės. Prieš metus GLAMOS perspėjo, kad esant dabartiniam Šveicarijos ledynų tirpimo tempui, šis procesas greičiausiai nebus sustabdytas. Ekspertai perspėja, kad didžiausias Alpių ledynas Aletschas gali išnykti per vieną žmonių kartą, jei šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija nesumažės.

Pastaraisiais metais Alpėse tirpstantys ir besitraukiantys ledynai atidengė kelių alpinistų kūnus ir 1968 metais sudužusio lėktuvo liekanas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(2)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()