„Prasideda krizė. Situacija labai rimta“ (Video) (2)
Iš visos Rusijos sklinda informacija.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijoje maisto krizė toliau gilėja, nes smarkiai išaugo sviesto kainos. Šis gaminys ne tik dingsta iš parduotuvių lentynų, bet ir tampa dažnų vagysčių objektu, prilygstančiam Rusijos Federacijoje tradiciškai labai paklausios degtinės vagystei.
Siekdamos sumažinti vagystes, kai kurios parduotuvės sviesto pakuotes pradėjo pakuoti į specialias vagystėms atsparias plastikines dėžutes – tokia priemonė paprastai skirta prabangos prekėms. Socialiniuose tinkluose aktyviai diskutuojama apie vaizdo įrašus iš Sankt Peterburgo ir Jekaterinburgo, kur sviestas parduodamas apsauginėje pakuotėje. Pirkėjai stebisi: „Anksčiau šitaip pardavinėjo tik raudonuosius ikrus“.
Situacija tokia rimta, kad Rusijos vyriausybė jau padarė oficialų pareiškimą. Ministro Pirmininko pavaduotojas Patruševas pareikalavo stabilizuoti kainas vidaus rinkoje. Trūkstant sviesto ir kylant kainoms, Rusijos žiniasklaida pradėjo skelbti receptus, kaip iš kitų produktų pasigaminti sviestą namuose.
|
„Logiškiau pradėti sviesto svorį matuoti karatais“, – krizę komentavo Rusijos analitikas Anatolijus Nesmijanas.
Iki 2022 metų sviestas į Rusiją buvo tiekiamas iš viso pasaulio, tačiau tada importas sumažėjo 10 kartų – nuo 40 iki 4 tūkst.
Po 2022 metų sviesto tiekėja Rusijos rinkai liko tik Baltarusija, kuri negali visiškai patenkinti paklausos, nors jos prekės sudaro 15 % visų Rusijos pieno produktų. Minskas taip pat atkreipė dėmesį į krizę ir nusprendė iš jos užsidirbti. Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerija per metus dvylika kartų didino kainas tam tikroms prekėms, parduodamoms pagal užsienio prekybos sutartis su Rusija.
Rusijos žemės ūkio ministerija nusprendė eiti pažįstamu keliu – sviestą įsigyti „draugiškose šalyse“. Pradėtas sviesto importas iš Irano, daugiau tikimasi iš Indijos.
Soc. tinklo X paskyroje rašo buvęs Ukrainos Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka.
Until 2022, butter was supplied to Russia from all over the world, but then imports decreased by 10 times - from 40 to 4 thousand tons. After 2022, only Belarus remained as a supplier of butter to the Russian market, and it is not able to fully meet the demand, although its goods… pic.twitter.com/seUVJoxs42
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) October 25, 2024