Rusija grįžta į „devyniasdešimtuosius“. „Kaip SSRS.“ Istorija kartojasi  ()

Ekonomika žengia didžiulį žingsnį atgal.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Retired electrician (CC0 1.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moscow,_31.05.2022_-_empty_space_in_Auchan-Mini_store_02.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos ekonomika šiuo metu yra perkaitusi: valstybės pinigų sąskaita darbo jėgos kaina tapo itin didelė, prekių kainos taip pat auga, o Centrinis bankas didina diskonto normą.

Apie tai komentare OBOZ.UA sakė ekonomistas Olegas Pendzinas. Pasak jo, dabar negalima sakyti, kad Rusijos ekonomika gali grįžti į „devyniasdešimtuosius“, nes tai, kas su ja vyksta dabar, labiau primena paskutinį Sovietų Sąjungos gyvavimo dešimtmetį.

Dabar Rusijoje aiškiai formuojasi prekių sąrašas, kuris kai kuriuose Rusijos subjektuose, ypač atokiuose, jau tampa deficitinis. Nuolatinis maisto produktų kainų kilimas vienareikšmiškai lemia didžiosios dalies gyventojų nuskurdimą.

Šaunuolis robotas-dulkių siurblys „Dreame X40 Ultra“ – siurbia, plauna ir prisižiūri save. Prisiminsite gal kartą per mėnesį (Apžvalga)
2439 5

Mums buvo pažadėta įspūdinga ateitis. Buvo teigiama, kad kada nors namuose šeimininkaus robotai-liokajai. Žmogus sėdės savo atlošiamame fotelyje, kol jo robotas tvarkys namus. „Dreame X40 Ultra“ tą ateitį paverčia dabartimi.

Išsamiau

„Nėra kam pirkti brangiau. Bet yra problema, jeigu tie pirkėjai, tie paskolų gavėjai verčiasi žemės ūkiu, vartojimo prekių gamyba, ką jie daro? Jie gamina mažiau vartojimo prekių. Jei maisto produktų mažiau, tai jų trūksta, o jei trūksta, o valstybė sėdi ir kontroliuoja vartojimo prekių pardavimo kainas, tai susidaro vaizdas kaip paskutinio Sovietų Sąjungos dešimtmečio pabaigoje, kai visi gaudavo algą, o norint kažką už ją nusipirkti, reikėjo stovėti didžiulėje eilėje“, – aiškino ekspertas.

 

Rusų problema ta, kad Rusijos valdžios institucijoms tai visiškai nerūpi.

Kaip pranešė OBOZ.UA, dėl bendros infliacijos, didėjančių transporto išlaidų ir aukštos centrinio banko pagrindinės palūkanų normos 2025 m. maisto produktai Rusijoje gali pabrangti dar 8-20 proc. Tai ypač paveiks importuojamus produktus, sezoninius vaisius ir daržoves.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(30)
(2)
(28)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: