„Staiga pradėjo rėkti, raitytis iš skausmo... Lietuvoje yra tokių autobusų.“ Šokiruojanti žinia  ()

18-metis autobuso keleivis Malaizijoje mirė kraudamas telefoną.



© Tdorante10, CC BY-SA 4.0 | https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:From_the_Q46_td_%282022-11-05%29_49_-_Nova_Bus_LFS_8829.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tragiškas įvykis įvyko Batervorto (Butterworth) mieste – Malaizijos mieste, kuriame gyvena kiek daugiau nei 100 000 gyventojų. Keliaudamas autobusu 18-metis nusprendė telefono įkrovimui panaudoti autobuse įrengtą viešą įkrovimo stotelę.

Tačau įvyko tragedija. Praėjus 10 minučių po įsėdimo į autobusą, vaikinas pradėjo rėkti ir raitytis iš skausmo. Nepaisant to, kad buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir ji greitai atvyko, keleivio išgelbėti nepavyko.

Apžiūrėję įvykio vietą tyrėjai pastebėjo keletą svarbių detalių. Pirmiausia nukentėjusiajam ant rankos atsirado elektros smūgio žymės. Aukos telefonas buvo labai perkaitęs, o įkroviklio antgalis išsilydė, o tai rodo, kad buvo pasiekta labai aukšta temperatūra. Ar tai reiškia, kad autobuso įkrovimo lizdas buvo sugedęs?

[EU+Kuponas] 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Tik 119,99€ už fantastišką robotą su automatine atliekų surinkimo stotele (Video, „ILIFE G9 Pro“)
2498 3

Stulbinamai žema kaina

Specialus kuponas

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Puikių savybių modelis

Išsamiau

Kol kas nežinoma, ar gedimas įvyko dėl jo techninės būklės, ar dėl vartotojo ir jo naudojamos įrangos kaltės. Visai gali būti, kad dėl 18-mečio mirties kaltas nekokybiškas laidas ar įkroviklis.

Tai dažna problema, kylanti naudojant pigius pakaitalus. Prastos kokybės įkroviklis gali sugadinti telefono bateriją. Be to, pasiekus per aukštą temperatūrą plastikas gali išsilydyti ir sukelti gaisrą.

Viešieji įkrovikliai? Turite jų saugotis

 

Problemų gali sukelti ne tik sugedęs įkroviklis. Visų tipų USB prievadai, esantys viešose vietose, taip pat gali būti pavojingi.

Lietuvoje jų galime rasti, pavyzdžiui, autobusų viduje. Žinoma, jie gali padėti įkrauti telefoną, tačiau yra pavojus, kad jie gali būti pavojingi.

Viskas dėl to, kad prie jų gali prieiti kibernetiniai nusikaltėliai. Tokiu būdu jie gali patekti į įrenginio, prijungto prie vieno iš tokių prievadų, „vidų“. Tai leidžia nuotoliniu būdu manipuliuoti jo turiniu arba pavogti duomenis. Su šiais viešaisiais USB atmintukais verta būti atsargiems.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(7)
(-5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()