„Nuo 11 iki 16.“ Prasideda siaubingi įvykiai (0)
Tai parodo režimo siekį sustiprinti savo valdžią esant tarptautiniam spaudimui.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
KLDR plečia draudžiamų veiklų sąrašą, įskaitant nelegalią ginklų gamybą, džinsų, baltų vestuvinių suknelių ir saulės akinių nešiojimą.
Šiaurės Korėjoje buvo išplėstas nusikaltimų, už kuriuos baudžiama mirtimi, sąrašas. Dabar tai apima antivalstybinę propagandą ir nelegalią gamybinę veiklą.
Pietų Korėjos agentūros „Yonhap“ duomenimis, autoritarinis Kim Jong-uno režimas tokių nusikaltimų skaičių padidino nuo 11 iki 16, praneša „Fox News“.
Nauji Šiaurės Korėjos baudžiamosios teisės straipsniai dabar apima tokius nusikaltimus kaip antivalstybinė propaganda, valstybės griovimas ir neteisėta ginklų gamyba bei jų naudojimas. Šie pakeitimai buvo pateikti kaip dalis jų, priimtų nuo 2022 m. gegužės mėn. iki 2023 m. gruodžio mėn., ir jau įsigaliojusių. Draudimai imtis veiksmų, kurie kelia grėsmę KLDR režimui, buvo įvesti anksčiau.
|
2020 m. buvo priimtas įstatymas, pagal kurį už Pietų Korėjos žiniasklaidos vartojimą ir platinimą „reakcinėms“ ir „kontrrevoliucinėms“ asociacijoms baudžiama mirties bausme. Kiti „reakciniai“ veiksmai, už kuriuos taip pat baudžiama, yra vakarietiškų drabužių, tokių kaip baltos vestuvinės suknelės, džinsai ir akiniai nuo saulės, dėvėjimas. Abiem jaunavedžiams mirties bausmė įvykdoma už vestuvinės suknelės dėvėjimą.
Be to, Pietų Korėjos slengo vartojimas raštu taip pat draudžiamas; dainuoti dainas apie lyderį ar pasakoti anekdotus negalima. Be mirties bausmės, už elgesį, kuris laikomas asocialiu, gali būti skiriamos ir kitos griežtos bausmės, pavyzdžiui, kalinių stovyklos ir priverstinis perauklėjimas.
Baudžiamojo kodekso griežtinimu siekiama sustiprinti Kimo režimo vykdomą gyventojų kontrolę, siekiant nuslopinti nesutarimus monopolizuojant ekonomiką ir kariuomenę. Baudžiamojo kodekso pakeitimai atspindi režimo siekį sustiprinti savo valdžią esant tarptautiniam spaudimui.