Ruošiasi „blogiausiam scenarijui“. Šaliai gresia invazija ()
Kanados policija ir migrantų pagalbos organizacijos ruošiasi prieglobsčio prašytojų, bėgančių nuo rinkimų JAV, antplūdžiui.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Buvęs, o dabar būsimas JAV prezidentas Donaldas Trumpas šią savaitę į valdžią atėjo iš dalies žadėdamas didžiausią deportaciją Amerikos istorijoje. Šis pažadas atsiliepė daugeliui už jį balsavusių rinkėjų ir suteikė jam carte blanche.
Ir dabar Kanada susiduria su rekordiniu prieglobsčio prašytojų skaičiumi ir bando priimti imigrantus, kurie palieka JAV bijodami represijų ir deportacijos. Apie tai rašo „Reuters“.
Kanados policija tam ruošėsi keletą mėnesių, sakė Kanados karališkosios raitosios policijos seržantas Charlesas Poirier.
|
„Prieš kelis mėnesius žinojome, kad turime pradėti rengti nenumatytų atvejų planą, nes jei jis ateis į valdžią, tai gali sukelti nelegalią migraciją ir Kanadą“, – sakė jis.
Kanados policija mano, kad blogiausiu atveju sieną gausiai žmonės kirs visoje šalies teritorijoje – tuomet teisėsaugininkams teks gaudyti migrantus miškuose.
Kai 2017 m. Trumpas pirmą kartą pradėjo eiti pareigas, tūkstančiai prieglobsčio prašytojų per oficialius sienos kirtimo punktus kirto Kanados sieną prašydami pabėgėlio statuso – didžioji dauguma Roxham Road gatvėje, netoli Kvebeko provincijos ir Niujorko valstijos sienos.
Dabar šis kelias uždarytas: Kanada ir JAV išplėtė dvišalį susitarimą, o dabar prieglobsčio prašytojai, bandantys kirsti bet kurią 6500 km ilgio sieną, išskyrus tik oficialias kirtimo vietas, bus grąžinti atgal.
Tai reiškia, kad žmonės, kertantys JAV sieną, turi prasiskverbti į Kanadą nepastebėti ir dvi savaites slėptis prieš kreipdamiesi dėl prieglobsčio. Anot imigrantų teisių gynėjų, tai potencialiai pavojinga perspektyva. Tačiau jie priduria, kad žmonės tai jau daro.
Imigracijos ir pabėgėlių valdybos duomenimis, Kanada jau susiduria su rekordiniu skaičiumi pabėgėlių prašytojų – liepą beveik 20 000 žmonių kreipėsi dėl pabėgėlio statuso. Tai didžiausias užfiksuotas mėnesinis skaičius, kurį lėmė pasaulinis žmonių judėjimas, „Reuters“ sakė žmogaus teisių aktyvistai ir ekspertai.
Rugsėjo mėnesį šis skaičius sumažėjo iki 16 400, tačiau išlieka istoriniu rekordu. Tarybos duomenimis, laukiama daugiau nei 250 000 žmonių.
Kanados vyriausybė sumažino nuolatinių ir laikinųjų imigrantų skaičių, tačiau mažiau kontroliuoja, kiek žmonių prašo prieglobsčio.