„Nesusitvarkė su Ukrainos valdininkais.“ Kas vyksta (Video) ()
Tam tikras V. Putino ir D. Trumpo pokalbis jau įvyko.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Romanas Svitanas paaiškino, kodėl pranešimai apie D. Trumpo taikos planą neturėtų būti vertinami rimtai, taip pat įvardijo mechanizmą, galintį padėti Ukrainai nugalėti Rusijos Federaciją.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atsargos pulkininkas Romanas Svitanas mano, kad tam tikras V. Putino ir D. Trumpo pokalbis jau įvyko, tačiau abi pusės to nereklamuoja. Greičiausiai D. Trumpas liepė V. Putinui „sėdėti ramiai“ ir „nešokinėti“ iki sausio 20 d.
„Net jei jis tai pasakė kitokia žodine forma, V. Putinui galėjo nepatikti toks tiesioginis nurodymas, o tada D. Peskovas pradėjo sakyti, kad nieko neatsitiko“, – „YouTube“ kanale „Apostrophe TV“ sakė ekspertas.
|
Pasak R. Svitano, Jungtinės Valstijos dabar tik kuria pagalbos Ukrainai mechanizmus, kurie bus paleisti po sausio 20 d.
„Daugiau ar mažiau patikimi šaltiniai praneša, kad tam pačiam J. D. Vance'ui buvo pavesta sukurti grupę, kuri parengs tolesnių veiksmų planą palaikyti Ukrainą, kad V. Putinas būtų pastatytas į vietą“, – pažymėjo analitikas.
Atitinkamai, visi pranešimai apie tikėtiną teritorijų atidavimą, kurių šiandien pilna žiniasklaidoje, yra Rusijos propaganda. Du pagrindiniai teiginiai, kuriuos dabar girdime („atsisakyti teritorijų“ ir „įšaldyti karo veiksmus“) yra ne kas kita, kaip prorusiška retorika, už kurią Kremlius gerai moka kai kurioms kalbančioms galvoms, kad ir kas jos būtų. Šiuo metu Ukrainai iš Amerikos reikia tik vieno – „Lend-Lease“, – sakė R. Svitanas.
2022 metais tai jau buvo pasiūlyta ukrainiečiams, tačiau tuomet šią idėją JAV lobizavusi Victoria Spartz nesusitvarkė su Ukrainos valdininkais dėl jų nesidomėjimo šiuo projektu, – patikslino pulkininkas. Norėdami atgaivinti „Lend-Lease“ programą, turime dar kartą iškelti šią temą ir pakeisti visą vykdomosios valdžios vertikalę, nes Viktorija Spartz du kartus neužlips ant to paties grėblio.
„Vykdomoji valdžia pasikeis per kelias dienas. Tada mes paimsime 500 milijardų dolerių vertės „geležies“, o vėliau reparacijomis uždėsime šią sumą rusams ir dar su palūkanomis. Būtent taip atsitiko Irake. Irakiečiai reparacijas ir kompensacijas mokėjo maždaug 30 metų“, – sakė R. Svitanas.