„Partnerystės pabaigos pradžia.“ Trumpas smogė netikėtai (5)
Santykiai braška.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kalbėdamas per susitikimą su Respublikonų partijos lyderiais, Donaldas Trumpas netikėtai viešai smogė savo artimam sąjungininkui Elonui Muskui, sakydamas, kad „negali juo atsikratyti“. Šis komentaras nustebino politikos apžvalgininkus ir ekspertus. Daugelis mano, kad tai buvo aiškus išpuolis prieš Muską, o tai gali reikšti, kad jų santykiai braška. Apie tai rašo „Newsweek“ .
„Elonas vis negrįšta namo, aš negaliu juo atsikratyti, bent jau tol, kol jis nustos man patikti “, – sakė Trumpas.
Kaip pažymi ekspertai, viešas pažeminimas yra Trumpo firminis stilius, kurį jis dažnai naudoja kalbėdamas apie tuos, kuriuos nori „pastatyti į vietą“. Atsižvelgiant į didėjančią Musko įtaką Trumpo aplinkoje, toks pareiškimas galėtų būti skirtas priminti, kas iš tikrųjų turi valdžią.
|
Muskas, „Tesla“ generalinis direktorius ir vienas turtingiausių pasaulio žmonių, pastarosiomis savaitėmis aktyviai dalyvavo D. Trumpo perėjimo kampanijoje – pasirodydavo renginiuose ir lydėdavo būsimą prezidentą kelionėse. Nors Muskas buvo šiltai priimtas GOP suvažiavime ir sulaukė gausių ovacijų, kai kurie Trumpo šaltiniai išreiškė nepasitenkinimą didėjančia jo įtaka.
Anot „NBC News“ ir „The New York Times“, daugelis „Trumpworld“ mano, kad Muskas peržengia ribas Trumpo aplinkoje, elgdamasis kaip „bendras prezidentas“ ir pabrėždamas savo nuopelnus dėl D. Trumpo pergalės.
„Elonas Muskas bando priversti Trumpą jaustis jam skolingu, o prezidentas niekam nėra skolingas“, – sakė anoniminis Trumpo kampanijai artimas šaltinis.
Galima sąjungos pabaiga?
Situacija pasiekė piką, kai D. Trumpas paskelbė apie Musko paskyrimą naujos patariamosios institucijos – Vyriausybės efektyvumo departamento – vienu iš direktorių. Nepaisant skambaus pavadinimo, šis organas yra išorinė struktūra, skirta teikti rekomendacijas Baltiesiems rūmams. Musko paskyrimas sukėlė nuostabą tarp respublikonų, nes toks aktyvus verslininko dalyvavimas politikoje daugelio suvokiamas kaip neįprastas ir net nepageidaujamas.
Kai kurie apžvalgininkai tokius D. Trumpo žodžius vertina kaip bandymą „pakirpti sparnus“ Muskui, kuris, jų nuomone, pernelyg aktyviai pradėjo demonstruoti savo įtaką ir dalyvavimą sprendimų priėmimo procesuose. Vieši išpuoliai prieš Muską gali rodyti greitą santykių atšalimą, nes D. Trumpas nėra įpratęs toleruoti tų, kurie pretenduoja į lyderių gretas.
Nors D. Trumpo pareigūnai ir toliau tvirtina, kad tarp Musko ir išrinktojo prezidento yra „stiprus aljansas“, apžvalgininkai teigia, kad viešas Musko pažeminimas gali reikšti nuotaikų pasikeitimą D. Trumpo aplinkoje. Ekspertai spėja, kad tai gali būti jų partnerystės pabaigos pradžia, ypač jei Muskas ir toliau plės savo įtaką ir reikalaus pripažinimo už savo pasiekimus.
Ši įvykių raida atitinka įprastą Trumpo scenarijų: pajutęs, kad jo lyderystei gresia pavojus, jis nedvejodamas naudoja viešą pažeminimą, kad parodytų savo galią ir kontrolę.