„JAV perspėjo dėl Rusijos atakos.“ Smūgis Lietuvai. Nutrauktas ryšys su Švedija ()
Rusijos hibridinių atakų taikiniai.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Po panašaus incidento tarp Suomijos ir Vokietijos buvo aptiktas pažeistas povandeninio ryšio kabelis tarp Lietuvos ir Švedijos.
Apie ryšio kabelio tarp Lietuvos ir Švedijos pažeidimą pranešė „Telia Lietuva“ vyriausiasis technikos direktorius Andrius Šemeškevičius.
„Telia Lietuva“ yra „Telia Company“ grupės įmonė ir viena didžiausių telekomunikacijų bendrovių Baltijos šalyse.
„Kabelis buvo nukirptas sekmadienio rytą, apie 10 val. Sistemos iš karto pranešė, kad nutrūko ryšys. Buvo atliktas tyrimas ir patikslinimas, paaiškėjo, kad kabelis pažeistas“, – pasakojo A. Šemeškevičius.
|
Jo teigimu, „Telia“ interneto ryšį į Lietuvą perduoda trimis kabeliais.
Ir dėl šio incidento interneto pralaidumas sumažėjo trečdaliu. Tačiau vartotojai to nepajus.
Tuo tarpu duomenų perdavimas tarp Suomijos ir Vokietijos visiškai nutrūko dėl sugadinto kabelio.
Tai buvo vienintelė tiesioginė tokio pobūdžio jungtis tarp Suomijos ir Vidurio Europos ir ji ėjo kartu su kita svarbia povandenine infrastruktūra, įskaitant dujotiekius ir elektros kabelius.
Kabelis yra 1173 km ilgio ir eina nuo įlankos netoli Helsinkio iki Rostoko Vokietijoje.
#BREAKING #Lithuania #Sweden Telia CTO Andrius Šemeškevičius confirms damage to the undersea cable connecting Lithuania and Sweden, following similar disruptions between Finland and Germany.https://t.co/Dq56mkbdzb
— The National Independent (@NationalIndNews) November 18, 2024
Jis driekiasi šalia nebeveikiančio Rusijos „Nord Stream“ – projektavimo etape tai buvo padaryta dėl montavimo darbų patogumo.
Abu incidentai įvyko praėjus kelioms savaitėms po to, kai JAV atskleidė padidėjusią Rusijos karinę veiklą aplink pagrindinius povandeninius kabelius. Tuo pat metu Vakaruose vis garsiau kalbama, kad povandeninės komunikacijos ir jūrų energetikos infrastruktūra gali tapti Rusijos hibridinių atakų taikiniais ir kad tokius objektus labai sunku apsaugoti.