„Jie tyliai pasiekė Rusiją.“ Skubiai pradedami atsakomieji veiksmai  ()

Žurnalistai vaidino Maskvos įmonių atstovus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip nustatė tiriamasis tinklalapis „The Insider“, Kazachstano įmonės perka iš Vakarų komponentus, skirtus elektroninės kovos sistemoms gaminti, o vėliau juos parduoda Rusijai. Tai ne pirmi pranešimai pastarosiomis savaitėmis, patvirtinantys, kad tylių Rusijos sąjungininkų ir didelio pelno siekiančių žmonių paieškos dažnai veda į Kazachstaną.

Rugsėjo mėnesį buvo paskelbti „InformNapalm“ grupės atlikto tyrimo rezultatai. Tada buvo nustatyta, kad Kazachstano įmonės užsiima rusiškų lėktuvų Su-30SM remontu ir priežiūra. Tai buvo įmanoma dėl prancūziškų komponentų pirkimo iš Indijos tarpininkų, į kuriuos Paryžius oficialiai sureagavo spalį ir dėjo pastangas, kad ši praktika būtų nutraukta – be kita ko, ribojo prekybą daugiafunkciniais ekranais, navigacijos sistemomis ir HUD indikatoriais. Naujausios „The Insider“ išvados rodo, kad panaši situacija galioja ir elektroninės kovos sistemoms.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „JIGOO C500“)
5601 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

Remiantis atskleista informacija, 2023-2024 metais Kazachstane registruotos įmonės pirko produkciją iš žinomų tarptautinių prekių ženklų, tokių kaip „Rohde & Schwarz“ iš Vokietijos, „Safran Data Systems“ iš Prancūzijos, „Mini-Circuits“ iš JAV ir „Farran Technology“ iš Airijos. Tada įsigytos prekės buvo reeksportuotos į Rusiją.

„The Insider“ tyrimas parodė, kad iš Vakarų importuotos prekės, vadinamos „dvejopo naudojimo prekėmis“, atiteko Rusijos įmonėms, kurioms taikomos Vakarų šalių sankcijos. Portalas taip pat gavo prieigą prie korespondencijos, kurioje vienos iš Kazachstano įmonių vadovybė žadėjo pristatyti ispanišką įrangą iš „Keysight Technologies“ Rusijos įmonei „Dipol“. Pasak karo ekspertų, šios įmonės, kaip ir kitų Vakarų gamintojų, įranga naudojama kuriant ir modernizuojant Rusijos elektroninės žvalgybos palydovus.

 

Bandydami provokuoti, žurnalistai vaidino Maskvos įmonių atstovus, norinčius per Kazachstano įmones įsigyti Vakarų gamintojų produkcijos. Jie buvo raginami susitikti su jiems tstovaujančiais žmonėmis.

Tai dar vienas įrodymas, kad prasidėjus plataus masto konfliktui tarp Rusijos ir Ukrainos bei įvedus sankcijas Rusijos įmonėms, „dvejopo naudojimo prekės“ Rusiją pasiekia per trečiąsias šalis, tarp jų ir Vidurinės Azijos šalis. Per pastaruosius dvejus metus šių regionų, išskyrus Turkmėnistaną, bendrasis vidaus produktas labai išaugo, daugiausia dėl rusiškų prekių tranzito per jų teritorijas. Kai kurioms Kazachstano, Uzbekistano ir Kirgizijos įmonėms JAV ir JK skyrė sankcijas, tačiau šis sąrašas turi būti nuolat atnaujinamas. Nėra informacijos apie galimus veiksmus prieš Vakarų įmones, kurios vis dėlto gali žinoti galutinius savo prekių gavėjus.

 

Rusai nesugeba pagaminti daug prietaisų ir dalių, reikalingų ginklams. Dėl šios priežasties jie gali sumokėti iki kelių kartų didesnę kainą už tam tikrą komponentą ar paslaugą, kuria pasinaudoja didelio pelno siekiančios įmonės iš šalių, kurioms netaikomos sankcijos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(7)
(-7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()