Tai nutiks 2025 metų vasario 9. „Lietuva to laukė 20 metų“ (0)
Projekto kaina – 1,6 milijardo eurų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatoriai – „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“ (AST) ir „Elering“ – sudarė sutartį dėl Baltijos regiono sistemos valdymo.
Apie tai pranešė „Litgrid“. Sutartis įsigalios po Baltijos energetikos sistemų sinchronizacijos su kontinentine Europa, kuri numatyta 2025 metų vasario 9 dieną.
Pasirašytos sutarties tikslas – užtikrinti patikimą Baltijos šalių elektros energetikos sistemų veikimą, optimalų valdymą ir techninę plėtrą. Tai sukuria teisinį pagrindą bendradarbiauti klausimais, kurių nereglamentuoja tinklo reglamentai ar sinchroninės zonos preliminari sutartis, – aiškina bendrovė.
|
Baltijos elektros sistemos regionas yra vienas iš penkių sinchroninės sistemos valdymo zonos regionų pagal ES Energetikos reguliavimo agentūrą (ACER). Likę regionai yra Šiaurės šalys, Vidurio Europa, Pietryčių Europa ir Pietvakarių Europa, kaip nurodyta pranešime spaudai.
Dabar Lietuva, Latvija ir Estija veikia IPS/UPS sistemoje (sinchroninis perdavimo tinklas kai kuriose NVS šalyse su bendru darbo režimu ir centralizuota dispečerine kontrole).
Planuojama, kad Baltijos šalys nuo bendro tinklo su Rusija ir Baltarusija (BRELL) savo elektros sistemas atjungs 2025 metų vasario 8 dieną, o nuo vasario 9 dienos prisijungs prie Europos elektros tinklų.
Projekto kaina – 1,6 milijardo eurų, trys ketvirtadaliai išlaidų dengiamos iš ES biudžeto.
Kaip pranešama, Baltijos šalys elektros iš Rusijos Federacijos neimportuoja nuo 2022 metų gegužės.
Apie 20 metų trukęs desinchronizacijos procesas baigsis Estijos, Latvijos ir Lietuvos elektros sistemų operatoriams Rusijos Federacijoje ir Baltarusijos Respublikoje paskelbus, kad nebeveiks bendroje sinchroninėje erdvėje nuo 2025 m. vasario 8 d.